qualification
26.06.2018 20:00 UE Sant Julià - Gżira United 0:2 (0:1)
28.06.2018 18:00 Europa FC - Prishtina KF 1:1 (1:0)
19:00 Birkirkara FC - KÍ Klaksvík 1:1 (0:0)
20:00 UE Engordany - SS Folgore/Falciano 2:1 (1:0)
20:00 B36 Tórshavn - St. Joseph's FC 1:1 (1:1)
20:00 Cefn Druids - FK Trakai 1:1 (0:0)
20:45 SP Tre Fiori - Bala Town 3:0 (3:0)
05.07.2018 18:00 St. Joseph's FC - B36 Tórshavn 2:4 (0:1, 1:1, 1:1) tab
18:30 FK Trakai - Cefn Druids 1:0 (1:0)
19:00 Prishtina KF - Europa FC 5:0 (3:0)
19:00 Gżira United - UE Sant Julià 2:1 (0:0)
19:30 Bala Town - SP Tre Fiori 1:0 (0:0)
20:00 KÍ Klaksvík - Birkirkara FC 2:1 (1:0)
20:45 SS Folgore/Falciano - UE Engordany 1:1 (0:0)
1er tour
10.07.2018 18:00 FC Samtredia - Tobyl Kostanay 0:1 (0:0)
11.07.2018 15:30 FC Banants - FK Sarajevo 1:2 (1:2)
17:30 FK Rabotnički - Budapest Honvéd 2:1 (1:1)
17:45 FC Vaduz - Levski Sofia 1:0 (1:0)
18:00 KÍ Klaksvík - FK Žalgiris 1:2 (0:1)
18:00 CS FOLA Esch - Prishtina KF 0:0 (0:0)
20:45 Glenavon FC - Molde FK 2:1 (1:1)
12.07.2018 16:00 Pyunik FC - Vardar Skopje 1:0 (1:0)
16:45 FK Ventspils - Luftëtari Gjirokastër 5:0 (5:0)
17:00 Chikhura Sachkhere - Beitar Jerusalem 0:0 (0:0)
17:30 FK Partizani - NK Maribor 0:1 (0:0)
17:30 Rudar Velenje - SP Tre Fiori 7:0 (1:0)
18:00 Ilves Tampere - Slavia Sofia 0:1 (0:0)
18:00 Gabala FK - Progrès Niedercorn 0:2 (0:0)
18:00 FC Lahti - FH Hafnarfjörður 0:3 (0:2)
18:00 Balzan FC - Keşlə FK 4:1 (3:1)
18:00 JK Narva Trans - Željezničar Sarajevo 0:2 (0:1)
18:00 FCI Levadia - Dundalk FC 0:1 (0:0)
18:00 Kuopion PS - FC København 0:1 (0:0)
18:00 FK Trakai - Irtysh Pavlodar 0:0 (0:0)
18:05 FK Liepāja - BK Häcken 0:3 (0:0)
19:00 FC Stumbras - Apollon Limassol 1:0 (0:0)
19:00 Neftçi PFK - Újpest FC 3:1 (1:1)
19:00 Derry City - Dinamo Minsk 0:2 (0:1)
19:00 Gap Connah's Quay FC - Shakhter Soligorsk 1:3 (0:2)
19:00 CS Petrocub - NK Osijek 1:1 (0:0)
19:00 Anorthosis Famagusta FC - KF Laçi 2:1 (0:1)
19:00 Ferencvárosi TC - Maccabi Tel Aviv 1:1 (0:0)
19:00 FC Milsami - Slovan Bratislava 2:4 (0:3)
19:45 CSKA Sofia - Riga FC 1:0 (0:0)
20:00 Široki Brijeg - NK Domžale 2:2 (0:2)
20:00 RFCU Luxemburg - FC Viitorul Constanța 0:2 (0:1)
20:00 Górnik Zabrze - FC Zaria 1:0 (0:0)
20:00 ÍB Vestmannaeyja - Sarpsborg 08 0:4 (0:0)
20:00 UE Engordany - FK Kairat 0:3 (0:2)
20:00 B36 Tórshavn - OFK Titograd 0:0 (0:0)
20:05 Shamrock Rovers - AIK Solna 0:1 (0:0)
20:15 FK Rudar Pljevlja - Partizan 0:3 (0:1)
20:30 FK Budućnost Podgorica - FK AS Trenčín 0:2 (0:2)
20:45 Rangers FC - KF Shkupi 2:0 (1:0)
20:45 Cliftonville FC - FC Nordsjælland 0:1 (0:1)
20:45 Lech Poznań - Gandzasar FC 2:0 (2:0)
20:45 Hibernian FC - NSÍ Runavík 6:1 (4:0)
20:45 Spartak Subotica - Coleraine FC 1:1 (0:1)
21:00 DAC Dunajská Streda - Dinamo Tbilisi 1:1 (1:1)
21:00 Radnički Niš - Gżira United 4:0 (1:0)
22:00 UMF Stjarnan - JK Nõmme Kalju 3:0 (1:0)
17.07.2018 17:45 Levski Sofia - FC Vaduz 3:2 (1:1)
17:55 KF Shkupi - Rangers FC 0:0 (0:0)
18:00 Budapest Honvéd - FK Rabotnički 4:0 (2:0)
18.07.2018 18:00 Željezničar Sarajevo - JK Narva Trans 3:1 (2:1)
19.07.2018 15:00 Tobyl Kostanay - FC Samtredia 2:0 (1:0)
15:00 FK Kairat - UE Engordany 7:1 (4:0)
17:00 FC Viitorul Constanța - RFCU Luxemburg 0:0 (0:0)
17:00 Dinamo Minsk - Derry City 1:2 (1:1)
17:00 KF Laçi - Anorthosis Famagusta FC 1:0 (0:0)
17:00 Gandzasar FC - Lech Poznań 2:1 (0:0)
17:00 Irtysh Pavlodar - FK Trakai 0:1 (0:1)
18:00 JK Nõmme Kalju - UMF Stjarnan 1:0 (0:0)
18:00 Slavia Sofia - Ilves Tampere 2:1 (1:0)
18:00 Molde FK - Glenavon FC 5:1 (2:0)
18:00 Gżira United - Radnički Niš 0:1 (0:1)
18:30 Riga FC - CSKA Sofia 3:5 (1:0, 1:0, 1:0) tab
18:30 Slovan Bratislava - FC Milsami 5:0 (3:0)
19:00 Dinamo Tbilisi - DAC Dunajská Streda 1:2 (1:0)
19:00 Apollon Limassol - FC Stumbras 2:0 (1:0)
19:00 FC Zaria - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
19:00 Vardar Skopje - Pyunik FC 0:2 (0:0)
19:00 AIK Solna - Shamrock Rovers 1:1 (0:1, 0:1) ap
19:00 Shakhter Soligorsk - Gap Connah's Quay FC 2:0 (1:0)
19:00 Maccabi Tel Aviv - Ferencvárosi TC 1:0 (1:0)
19:00 Keşlə FK - Balzan FC 2:1 (1:0)
19:00 Sarpsborg 08 - ÍB Vestmannaeyja 2:0 (1:0)
19:00 BK Häcken - FK Liepāja 1:2 (1:1)
19:00 FK Žalgiris - KÍ Klaksvík 1:1 (1:0)
19:00 Prishtina KF - CS FOLA Esch 4:5 (0:0, 0:0, 0:0) tab
19:30 Progrès Niedercorn - Gabala FK 0:1 (0:1)
19:30 FC Nordsjælland - Cliftonville FC 2:1 (0:1)
19:45 Beitar Jerusalem - Chikhura Sachkhere 1:2 (0:0)
20:00 Luftëtari Gjirokastër - FK Ventspils 3:3 (1:2)
20:00 FC København - Kuopion PS 1:1 (0:0)
20:15 NK Maribor - FK Partizani 2:0 (1:0)
20:15 FK Sarajevo - FC Banants 3:0 (2:0)
20:30 FK AS Trenčín - FK Budućnost Podgorica 1:1 (0:0)
20:30 Partizan - FK Rudar Pljevlja 3:0 (2:0)
20:30 OFK Titograd - B36 Tórshavn 1:2 (1:0)
20:45 NK Osijek - CS Petrocub 2:1 (1:1)
20:45 NSÍ Runavík - Hibernian FC 4:6 (3:3)
20:45 Dundalk FC - FCI Levadia 2:1 (2:1)
20:45 SP Tre Fiori - Rudar Velenje 0:3 (0:1)
20:45 Coleraine FC - Spartak Subotica 0:2 (0:1)
21:00 NK Domžale - Široki Brijeg 1:1 (1:0)
21:00 Újpest FC - Neftçi PFK 4:0 (2:0)
21:15 FH Hafnarfjörður - FC Lahti 0:0 (0:0)
2e tour
26.07.2018 16:00 FC Ufa - NK Domžale 0:0 (0:0)
16:45 FK Ventspils - Girondins Bordeaux 0:1 (0:1)
17:00 FK Spartaks - SP La Fiorita 6:0 (3:0)
17:00 FK Kairat - AZ Alkmaar 2:0 (1:0)
17:00 Tobyl Kostanay - Pyunik FC 2:1 (0:0)
17:00 FC Viitorul Constanța - Vitesse 2:2 (1:0)
17:30 Rudar Velenje - Steaua Bucureşti 0:2 (0:1)
18:00 Torpedo Kutaisi - Víkingur 3:0 (1:0)
18:00 Balzan FC - Slovan Bratislava 2:1 (1:0)
18:00 Hapoel Haifa - FH Hafnarfjörður 1:1 (0:0)
18:00 Chikhura Sachkhere - NK Maribor 0:0 (0:0)
18:30 F91 Dudelange - Drita Gjilan 2:1 (0:1)
18:30 RB Leipzig - BK Häcken 4:0 (2:0)
19:00 Zrinjski Mostar - Valletta FC 1:1 (0:0)
19:00 APOEL Nikosia - FC Flora 5:0 (2:0)
19:00 Molde FK - KF Laçi 3:0 (2:0)
19:00 FK Žalgiris - FC Vaduz 1:0 (0:0)
19:00 Maccabi Tel Aviv - Radnički Niš 2:0 (0:0)
19:00 CSKA Sofia - FC Admira Wacker 3:0 (3:0)
19:00 Budapest Honvéd - Progrès Niedercorn 1:0 (0:0)
19:00 Djurgårdens IF - FK Mariupol 1:1 (0:1)
19:20 Jagiellonia Białystok - Rio Ave FC 1:0 (1:0)
19:30 Shakhter Soligorsk - Lech Poznań 1:1 (0:0)
19:45 FC Nordsjælland - AIK Solna 1:0 (1:0)
19:45 LASK - Lillestrøm SK 4:0 (2:0)
19:45 Dinamo Brest - Atromitos 4:3 (2:0)
20:00 The New Saints - Lincoln Red Imps 2:1 (1:1)
20:00 FC Santa Coloma - Valur Reykjavík 1:0 (0:0)
20:00 FK Sutjeska - FC Alashkert 0:1 (0:1)
20:00 Olimpija Ljubljana - Crusaders FC 5:1 (1:0)
20:00 Górnik Zabrze - FK AS Trenčín 0:1 (0:1)
20:00 B36 Tórshavn - Beşiktaş 0:2 (0:2)
20:00 KRC Genk - CS FOLA Esch 5:0 (4:0)
20:00 Hajduk Split - Slavia Sofia 1:0 (0:0)
20:15 FC St. Gallen - Sarpsborg 08 2:1 (1:1)
20:30 Atalanta - FK Sarajevo 2:2 (2:0)
20:30 Partizan - FK Trakai 1:0 (0:0)
20:30 Željezničar Sarajevo - Apollon Limassol 1:2 (0:1)
20:45 Aberdeen FC - Burnley FC 1:1 (1:0)
20:45 Dundalk FC - AEK Larnaca 0:0 (0:0)
20:45 Spartak Subotica - Sparta Praha 2:0 (1:0)
20:45 NK Osijek - Rangers FC 0:1 (0:1)
20:45 Hibernian FC - Asteras Tripolis 3:2 (0:2)
21:00 UMF Stjarnan - FC København 0:2 (0:0)
21:00 DAC Dunajská Streda - Dinamo Minsk 1:3 (1:1)
21:45 Sevilla FC - Újpest FC 4:0 (3:0)
31.07.2018 18:00 Pyunik FC - Tobyl Kostanay 1:0 (0:0)
01.08.2018 18:00 CS FOLA Esch - KRC Genk 1:4 (0:2)
02.08.2018 17:00 FC Alashkert - FK Sutjeska 0:0 (0:0)
17:00 KF Laçi - Molde FK 0:2 (0:2)
17:30 AEK Larnaca - Dundalk FC 4:0 (3:0)
17:30 FK AS Trenčín - Górnik Zabrze 4:1 (2:0)
18:00 Valletta FC - Zrinjski Mostar 1:2 (0:1)
18:00 FC Flora - APOEL Nikosia 2:0 (2:0)
18:00 FK Trakai - Partizan 1:1 (1:1)
18:00 Dinamo Minsk - DAC Dunajská Streda 4:1 (1:0)
18:00 Slavia Sofia - Hajduk Split 2:3 (1:1)
18:30 BK Häcken - RB Leipzig 1:1 (0:0)
18:30 Lillestrøm SK - LASK 1:2 (0:1)
19:00 Lincoln Red Imps - The New Saints 1:1 (1:0)
19:00 FC Vaduz - FK Žalgiris 1:1 (1:0)
19:00 AIK Solna - FC Nordsjælland 0:1 (0:1)
19:00 FC Admira Wacker - CSKA Sofia 1:3 (0:1)
19:00 Sparta Praha - Spartak Subotica 2:1 (1:0)
19:00 Progrès Niedercorn - Budapest Honvéd 2:0 (1:0)
19:00 Apollon Limassol - Željezničar Sarajevo 3:1 (1:1)
19:00 FK Mariupol - Djurgårdens IF 2:1 (0:0, 1:1) ap
19:15 Atromitos - Dinamo Brest 1:1 (0:0)
19:30 Slovan Bratislava - Balzan FC 3:1 (1:0)
20:00 Víkingur - Torpedo Kutaisi 0:4 (0:2)
20:00 FC København - UMF Stjarnan 5:0 (3:0)
20:00 Beşiktaş - B36 Tórshavn 6:0 (2:0)
20:00 Vitesse - FC Viitorul Constanța 3:1 (1:0)
20:00 Asteras Tripolis - Hibernian FC 1:1 (0:1)
20:15 FK Sarajevo - Atalanta 0:8 (0:5)
20:15 NK Maribor - Chikhura Sachkhere 2:0 (0:0)
20:30 Steaua Bucureşti - Rudar Velenje 4:0 (1:0)
20:30 NK Domžale - FC Ufa 1:1 (0:0)
20:45 Drita Gjilan - F91 Dudelange 1:1 (1:0)
20:45 SP La Fiorita - FK Spartaks 0:3 (0:2)
20:45 AZ Alkmaar - FK Kairat 2:1 (1:1)
20:45 Burnley FC - Aberdeen FC 3:1 (1:1, 1:1) ap
20:45 Rangers FC - NK Osijek 1:1 (0:0)
20:45 Girondins Bordeaux - FK Ventspils 2:1 (1:0)
20:45 Sarpsborg 08 - FC St. Gallen 1:0 (1:0)
20:45 Lech Poznań - Shakhter Soligorsk 3:1 (1:0, 1:1) ap
21:00 Crusaders FC - Olimpija Ljubljana 1:1 (1:1)
21:00 Radnički Niš - Maccabi Tel Aviv 2:2 (1:2)
21:00 Rio Ave FC - Jagiellonia Białystok 4:4 (2:1)
21:00 Újpest FC - Sevilla FC 1:3 (0:1)
21:15 FH Hafnarfjörður - Hapoel Haifa 0:1 (0:0)
22:00 Valur Reykjavík - FC Santa Coloma 3:0 (0:0)
3e tour
07.08.2018 18:00 Pyunik FC - Maccabi Tel Aviv 0:0 (0:0)
09.08.2018 16:00 FC Ufa - Progrès Niedercorn 2:1 (1:0)
18:00 FC Alashkert - CFR Cluj 0:2 (0:1)
18:00 FK Spartaks - FK Sūduva 0:1 (0:0)
18:00 Hapoel Haifa - Atalanta 1:4 (1:2)
18:30 RB Leipzig - CS Universitatea Craiova 3:1 (1:0)
19:00 PFC Ludogorets Razgrad - Zrinjski Mostar 1:0 (1:0)
19:00 FC Sheriff - Valur Reykjavík 1:0 (0:0)
19:00 Hapoel Be'er Sheva - APOEL Nikosia 2:2 (1:2)
19:00 Torpedo Kutaisi - FK Kukësi 5:2 (4:1)
19:00 FK Mariupol - Girondins Bordeaux 1:3 (1:2)
19:00 Dinamo Minsk - Zenit St. Petersburg 4:0 (3:0)
19:00 Sturm Graz - AEK Larnaca 0:2 (0:0)
19:00 Sigma Olomouc - FK Kairat 2:0 (1:0)
19:00 FK AS Trenčín - Feyenoord 4:0 (3:0)
19:00 Apollon Limassol - Dinamo Brest 4:0 (0:0)
19:20 Jagiellonia Białystok - KAA Gent 0:1 (0:0)
19:45 CSKA Sofia - FC København 1:2 (1:0)
19:45 FC Nordsjælland - Partizan 1:2 (0:1)
20:00 Olimpija Ljubljana - HJK Helsinki 3:0 (1:0)
20:00 KRC Genk - Lech Poznań 2:0 (1:0)
20:00 Olympiakos Piräus - FC Luzern 4:0 (3:0)
20:00 Vitesse - FC Basel 0:1 (0:0)
20:00 İstanbul Başakşehir F.K. - Burnley FC 0:0 (0:0)
20:00 Beşiktaş - LASK 1:0 (1:0)
20:30 Zorya Lugansk - Sporting Braga 1:1 (0:0)
20:45 Cork City - Rosenborg BK 0:2 (0:2)
20:45 The New Saints - FC Midtjylland 0:2 (0:2)
20:45 Hibernian FC - Molde FK 0:0 (0:0)
20:45 Hajduk Split - Steaua Bucureşti 0:0 (0:0)
20:45 Sarpsborg 08 - HNK Rijeka 1:1 (0:0)
20:45 Rangers FC - NK Maribor 3:1 (1:1)
20:45 Spartak Subotica - Brøndby IF 0:2 (0:1)
21:00 Legia Warszawa - F91 Dudelange 1:2 (1:1)
21:05 Slovan Bratislava - Rapid Wien 2:1 (1:1)
21:45 Sevilla FC - FK Žalgiris 1:0 (1:0)
16.08.2018 16:00 FK Kairat - Sigma Olomouc 1:2 (0:1)
17:00 Progrès Niedercorn - FC Ufa 2:2 (1:0)
17:30 AEK Larnaca - Sturm Graz 5:0 (1:0)
18:00 HJK Helsinki - Olimpija Ljubljana 1:4 (0:1)
18:30 FC København - CSKA Sofia 2:1 (1:0)
18:30 CS Universitatea Craiova - RB Leipzig 1:1 (0:1)
19:00 CFR Cluj - FC Alashkert 5:0 (2:0)
19:00 FK Sūduva - FK Spartaks 0:0 (0:0)
19:00 FC Midtjylland - The New Saints 3:1 (1:1)
19:00 APOEL Nikosia - Hapoel Be'er Sheva 3:1 (0:1)
19:00 FK Kukësi - Torpedo Kutaisi 2:0 (1:0)
19:00 Molde FK - Hibernian FC 3:0 (1:0)
19:00 Zenit St. Petersburg - Dinamo Minsk 8:1 (1:0, 4:0) ap
19:00 FK Žalgiris - Sevilla FC 0:5 (0:3)
19:30 Maccabi Tel Aviv - Pyunik FC 2:1 (0:1)
19:30 FC Luzern - Olympiakos Piräus 1:3 (0:1)
19:45 LASK - Beşiktaş 2:1 (1:0)
19:45 Dinamo Brest - Apollon Limassol 1:0 (0:0)
20:00 Zrinjski Mostar - PFC Ludogorets Razgrad 1:1 (0:1)
20:00 F91 Dudelange - Legia Warszawa 2:2 (2:1)
20:00 Atalanta - Hapoel Haifa 2:0 (0:0)
20:00 FC Basel - Vitesse 1:0 (1:0)
20:00 Brøndby IF - Spartak Subotica 2:1 (0:0)
20:15 Lech Poznań - KRC Genk 1:2 (0:2)
20:15 NK Maribor - Rangers FC 0:0 (0:0)
20:30 Steaua Bucureşti - Hajduk Split 2:1 (0:0)
20:30 Partizan - FC Nordsjælland 3:2 (3:1)
20:30 Rapid Wien - Slovan Bratislava 4:0 (1:0)
20:30 Feyenoord - FK AS Trenčín 1:1 (1:1)
20:30 KAA Gent - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:0)
20:45 Rosenborg BK - Cork City 3:0 (2:0)
20:45 Girondins Bordeaux - FK Mariupol 2:1 (0:0)
20:45 HNK Rijeka - Sarpsborg 08 0:1 (0:0)
20:45 Burnley FC - İstanbul Başakşehir F.K. 1:0 (0:0, 0:0) ap
21:00 Valur Reykjavík - FC Sheriff 2:1 (1:0)
21:30 Sporting Braga - Zorya Lugansk 2:2 (0:0)
Play-offs
23.08.2018 18:00 Torpedo Kutaisi - PFC Ludogorets Razgrad 0:1 (0:1)
18:00 Zenit St. Petersburg - Molde FK 3:1 (0:1)
18:30 FK AS Trenčín - AEK Larnaca 1:1 (0:0)
19:00 APOEL Nikosia - FK Astana 1:0 (0:0)
19:00 FK Sūduva - Celtic FC 1:1 (1:1)
19:00 FC Sheriff - Qarabağ FK 1:0 (1:0)
19:00 Sigma Olomouc - Sevilla FC 0:1 (0:0)
19:05 Sarpsborg 08 - Maccabi Tel Aviv 3:1 (2:1)
19:15 Malmö FF - FC Midtjylland 2:2 (2:0)
20:00 F91 Dudelange - CFR Cluj 2:0 (0:0)
20:00 FC Basel - Apollon Limassol 3:2 (1:0)
20:00 Atalanta - FC København 0:0 (0:0)
20:00 Olympiakos Piräus - Burnley FC 3:1 (1:1)
20:30 Olimpija Ljubljana - Spartak Trnava 0:2 (0:2)
20:30 Rapid Wien - Steaua Bucureşti 3:1 (2:0)
20:30 Partizan - Beşiktaş 1:1 (1:1)
20:30 KRC Genk - Brøndby IF 5:2 (2:0)
20:30 Zorya Lugansk - RB Leipzig 0:0 (0:0)
20:45 Rosenborg BK - KF Shkëndija 79 3:1 (3:0)
20:45 Rangers FC - FC Ufa 1:0 (1:0)
20:45 KAA Gent - Girondins Bordeaux 0:0 (0:0)
30.08.2018 16:00 FK Astana - APOEL Nikosia 0:0 (1:0, 1:0, 1:0) tab
16:00 FC Ufa - Rangers FC 1:1 (1:1)
17:30 AEK Larnaca - FK AS Trenčín 3:0 (2:0)
18:30 FC København - Atalanta 4:3 (0:0, 0:0, 0:0) tab
18:30 RB Leipzig - Zorya Lugansk 3:2 (1:1)
19:00 CFR Cluj - F91 Dudelange 2:3 (0:0)
19:00 Qarabağ FK - FC Sheriff 3:0 (2:0)
19:00 PFC Ludogorets Razgrad - Torpedo Kutaisi 4:0 (2:0)
19:00 Apollon Limassol - FC Basel 1:0 (0:0)
19:00 Maccabi Tel Aviv - Sarpsborg 08 2:1 (0:0)
19:00 Molde FK - Zenit St. Petersburg 2:1 (0:1)
19:15 FC Midtjylland - Malmö FF 0:2 (0:1)
20:00 Beşiktaş - Partizan 3:0 (2:0)
20:15 KF Shkëndija 79 - Rosenborg BK 0:2 (0:0)
20:30 Spartak Trnava - Olimpija Ljubljana 1:1 (1:1)
20:30 Steaua Bucureşti - Rapid Wien 2:1 (2:0)
20:30 Brøndby IF - KRC Genk 2:4 (1:2)
20:45 Girondins Bordeaux - KAA Gent 2:0 (1:0)
20:45 Burnley FC - Olympiakos Piräus 1:1 (0:0)
21:00 Celtic FC - FK Sūduva 3:0 (1:0)
21:45 Sevilla FC - Sigma Olomouc 3:0 (2:0)