qualification
18.08.2020 20:00 UE Engordany - FK Zeta 1:3 (0:1)
20.08.2020 17:30 St. Joseph's FC - B36 Tórshavn 1:2 (1:2)
19:00 NSÍ Runavík - Barry Town United 5:1 (0:0)
19:30 FC Santa Coloma - Iskra Danilovgrad 3:4 (0:0, 0:0, 0:0) tab
20:00 Glentoran Belfast - HB Tórshavn 1:0 (1:0)
20:30 Coleraine FC - SP La Fiorita 1:0 (0:0)
21.08.2020 20:00 SP Tre Penne - KF Gjilani 1:3 (1:1)
22.08.2020 Lincoln Red Imps - Prishtina KF 3:0
1er tour
25.08.2020 18:00 FK Riteriai - Derry City 3:2 (1:1, 2:2) ap
26.08.2020 18:30 Progrès Niedercorn - FK Zeta 3:0 (1:0)
27.08.2020 16:00 FK Ventspils - Dinamo Auto 2:1 (1:1)
16:00 FK Ordabasy - FC Botoşani 1:2 (1:2)
16:00 FK Kairat - FC Noah 4:1 (2:1)
16:30 KF Teuta Durrës - Beitar Jerusalem 2:0 (1:0)
16:30 Borac Banja Luka - FK Sutjeska 1:0 (1:0)
17:00 Dinamo Minsk - Piast Gliwice 0:2 (0:1)
17:30 Lincoln Red Imps - Union Titus Pétange 2:0 (1:0)
18:00 Neftçi PFK - KF Shkupi 2:1 (0:0)
18:00 Apollon Limassol - FC Saburtalo 5:1 (2:0)
18:00 FK Bodø/Glimt - Kauno Žalgiris 6:1 (2:0)
18:00 FC Alashkert - FK Renova 0:1 (0:0)
18:00 Sumgayit FK - KF Shkëndija 79 0:2 (0:0)
18:30 Olimpija Ljubljana - Víkingur Reykjavík 2:1 (0:1, 1:1) ap
18:30 Fehérvár FC - Bohemian FC 4:2 (1:1, 1:1, 1:1) tab
19:00 Rosenborg BK - Breiðablik 4:2 (4:0)
19:00 Hammarby IF - Puskás FC 3:0 (2:0)
19:00 Aarhus GF - FC Honka 5:2 (3:1)
19:00 FK Žalgiris - Paide Linnameeskond 2:0 (2:0)
19:00 Malmö FF - KS Cracovia 2:0 (2:0)
19:00 FC Vaduz - Hibernians FC 0:2 (0:1)
19:00 Keşlə FK - KF Laçi 4:5 (0:0, 0:0, 0:0) tab
19:00 CSKA Sofia - Sirens FC 2:1 (0:0)
19:00 Lokomotiv Tbilisi - CS Universitatea Craiova 2:1 (0:0)
19:00 KF Gjilani - APOEL Nikosia 0:2 (0:0, 0:0) ap
19:15 FH Hafnarfjörður - DAC Dunajská Streda 0:2 (0:1)
19:30 The New Saints - MŠK Žilina 3:1 (0:0, 1:1) ap
19:30 Shakhter Soligorsk - FC Sfîntul Gheorghe 1:4 (0:0, 0:0, 0:0) tab
19:45 Hapoel Be'er Sheva - Dinamo Batumi 3:0 (2:0)
20:00 Zrinjski Mostar - FC Differdange 03 3:0 (2:0)
20:00 Valletta FC - Bala Town 0:1 (0:1)
20:00 B36 Tórshavn - FCI Levadia 4:3 (0:0, 2:2) ap
20:00 FK Kukësi - Slavia Sofia 2:1 (0:0)
20:00 CS Petrocub - TSC Bačka Topola 0:2 (0:1)
20:00 Iskra Danilovgrad - Lokomotiv Plovdiv 0:1 (0:0)
20:15 Servette Genève - MFK Ružomberok 3:0 (0:0)
20:30 Steaua Bucureşti - Shirak FC 3:0 (1:0)
20:45 NK Maribor - Coleraine FC 4:5 (0:0, 1:1, 1:1) tab
20:45 Aberdeen FC - NSÍ Runavík 6:0 (2:0)
20:45 Motherwell FC - Glentoran Belfast 5:1 (0:0)
21:00 Shamrock Rovers - Ilves Tampere 12:11 (1:1, 2:2, 2:2) tab
21:00 Lech Poznań - Valmiera FC 3:0 (0:0)
21:00 Budapest Honvéd - Inter Turku 2:1 (0:0, 1:1) ap
21:00 Partizan - FK Rīgas Futbola skola 1:0 (0:0)
09.09.2020 19:00 Maccabi Haifa - Željezničar Sarajevo 3:1 (1:1)
10.09.2020 19:30 JK Nõmme Kalju - NŠ Mura 0:4 (0:4)
2e tour
16.09.2020 18:30 Progrès Niedercorn - Willem II 0:5 (0:3)
19:00 Hammarby IF - Lech Poznań 0:3 (0:0)
20:00 B36 Tórshavn - The New Saints 5:4 (0:0, 1:1, 2:2) tab
17.09.2020 14:00 Kaysar Kyzylorda - APOEL Nikosia 1:4 (1:2)
14:15 FK Ventspils - Rosenborg BK 1:5 (1:3)
15:30 FK Renova - Hajduk Split 0:1 (0:1)
16:00 KF Teuta Durrës - Granada CF 0:4 (0:3)
16:00 FC Ararat-Armenia - CS FOLA Esch 4:3 (1:1, 3:3) ap
16:00 FK Astana - FK Budućnost Podgorica 0:1 (0:1)
17:00 Lincoln Red Imps - Rangers FC 0:5 (0:2)
17:30 Kuopion PS - Slovan Bratislava 4:3 (0:0, 0:0, 1:1) tab
17:45 FC Botoşani - KF Shkëndija 79 0:1 (0:1)
18:00 Lokomotiv Plovdiv - Tottenham Hotspur 1:2 (0:0)
18:00 Neftçi PFK - Galatasaray 1:3 (0:1)
18:00 IFK Göteborg - FC København 1:2 (0:0)
18:00 FK Riteriai - Slovan Liberec 1:5 (0:2)
18:00 FK Bodø/Glimt - FK Žalgiris 3:1 (2:1)
18:30 Olimpija Ljubljana - Zrinjski Mostar 2:3 (1:0, 2:2) ap
18:30 FC Flora - KR Reykjavík 2:1 (2:0)
19:00 FC Sfîntul Gheorghe - Partizan 0:1 (0:0, 0:0) ap
19:00 Lokomotiv Tbilisi - Dinamo Moskva 2:1 (0:0)
19:00 CSKA Sofia - BATE Borisov 2:0 (1:0)
19:00 KF Laçi - Hapoel Be'er Sheva 1:2 (0:0)
19:00 Maccabi Haifa - FK Kairat 2:1 (1:1)
19:00 OFI Heraklion - Apollon Limassol 0:1 (0:0)
19:00 Hibernians FC - Fehérvár FC 0:1 (0:0)
19:00 Djurgårdens IF - Europa FC 2:1 (1:0)
19:00 Connah's Quay Nomads - Dinamo Tbilisi 0:1 (0:0)
19:30 Inter Club d'Escaldes - Dundalk FC 0:1 (0:1)
20:00 Shamrock Rovers - AC Milan 0:2 (0:1)
20:00 Piast Gliwice - TSV Hartberg 3:2 (1:1)
20:00 FK Kukësi - VfL Wolfsburg 0:4 (0:2)
20:00 Standard Liège - Bala Town 2:0 (2:0)
20:00 Aris Saloniki - Kolos Kovalivka 1:2 (0:0)
20:00 Borac Banja Luka - Rio Ave FC 0:2 (0:0)
20:00 Sileks Kratovo - Drita Gjilan 0:2 (0:0)
20:15 NŠ Mura - Aarhus GF 3:0 (1:0)
20:30 Coleraine FC - Motherwell FC 0:3 (0:2, 2:2, 2:2) tab
20:30 Viking FK - Aberdeen FC 0:2 (0:1)
20:45 DAC Dunajská Streda - FK Jablonec 5:3 (1:1, 3:3) ap
20:45 Servette Genève - Stade Reims 0:1 (0:1)
20:45 NK Osijek - FC Basel 1:2 (0:2)
20:45 Linfield FC - Floriana FC 0:1 (0:1)
21:00 TSC Bačka Topola - Steaua Bucureşti 4:5 (2:1, 4:4, 6:6) tab
21:05 Budapest Honvéd - Malmö FF 0:2 (0:1)
18.09.2020 09:00 Riga FC - SP Tre Fiori 1:0 (0:0)
3e tour
23.09.2020 18:00 Apollon Limassol - Lech Poznań 0:5 (0:1)
24.09.2020 16:00 FC Ararat-Armenia - NK Celje 1:0 (0:0, 0:0) ap
17:30 Kuopion PS - FK Sūduva 2:0 (1:0)
18:00 Fehérvár FC - Stade Reims 4:1 (0:0, 0:0, 0:0) tab
18:00 Viktoria Plzeň - SønderjyskE 3:0 (2:0)
18:30 FK Rostov - Maccabi Haifa 1:2 (1:1)
19:00 Riga FC - Celtic FC 0:1 (0:0)
19:00 Djurgårdens IF - CFR Cluj 0:1 (0:0)
19:00 Floriana FC - FC Flora 2:4 (0:0, 0:0, 0:0) tab
19:00 NŠ Mura - PSV Eindhoven 1:5 (1:2)
19:00 Malmö FF - Lokomotiva Zagreb 5:0 (3:0)
19:00 Sporting Charleroi - Partizan 2:1 (1:0, 1:1) ap
19:00 Rosenborg BK - Alanyaspor 1:0 (0:0)
19:00 Beşiktaş - Rio Ave FC 2:4 (1:0, 1:1, 1:1) tab
19:00 CSKA Sofia - B36 Tórshavn 3:1 (2:0)
19:30 Steaua Bucureşti - Slovan Liberec 0:2 (0:0)
19:30 Hapoel Be'er Sheva - Motherwell FC 3:0 (1:0)
20:00 FK Sarajevo - FK Budućnost Podgorica 2:1 (1:1)
20:00 FC Sheriff - Dundalk FC 3:5 (1:1, 1:1, 1:1) tab
20:00 KÍ Klaksvík - Dinamo Tbilisi 6:1 (1:0)
20:00 Granada CF - Lokomotiv Tbilisi 2:0 (0:0)
20:00 KF Shkëndija 79 - Tottenham Hotspur 1:3 (0:1)
20:00 Standard Liège - Vojvodina 2:1 (0:0, 1:1) ap
20:00 FC København - Piast Gliwice 3:0 (1:0)
20:00 Galatasaray - Hajduk Split 2:0 (0:0)
20:00 APOEL Nikosia - Zrinjski Mostar 4:2 (2:1, 2:2, 2:2) tab
20:15 VfL Wolfsburg - Desna Chernigov 2:0 (1:0)
20:30 Legia Warszawa - Drita Gjilan 2:0 (2:0)
20:30 FC St.Gallen - AEK Athen 0:1 (0:0)
20:30 LASK - DAC Dunajská Streda 7:0 (2:0)
20:30 AC Milan - FK Bodø/Glimt 3:2 (2:1)
20:30 FC Basel - Anorthosis Famagusta FC 3:2 (3:1)
20:45 HNK Rijeka - Kolos Kovalivka 2:0 (0:0, 0:0) ap
21:00 Willem II - Rangers FC 0:4 (0:2)
21:00 Sporting CP - Aberdeen FC 1:0 (1:0)
Play-offs
01.10.2020 17:30 CFR Cluj - Kuopion PS 3:1 (2:0)
19:00 Dinamo Zagreb - FC Flora 3:1 (2:0)
19:00 FC Ararat-Armenia - Crvena Zvezda 1:2 (0:1)
19:00 Sporting Charleroi - Lech Poznań 1:2 (0:2)
19:00 Malmö FF - Granada CF 1:3 (1:1)
19:00 Slovan Liberec - APOEL Nikosia 1:0 (0:0)
19:00 Rosenborg BK - PSV Eindhoven 0:2 (0:1)
19:30 Hapoel Be'er Sheva - Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)
20:00 Dinamo Brest - PFC Ludogorets Razgrad 0:2 (0:0)
20:00 FK Sarajevo - Celtic FC 0:1 (0:0)
20:00 Legia Warszawa - Qarabağ FK 0:3 (0:0)
20:00 FC København - HNK Rijeka 0:1 (0:1)
20:00 Standard Liège - Fehérvár FC 3:1 (0:1)
20:30 BSC Young Boys - KF Tiranë 3:0 (1:0)
20:30 Dundalk FC - KÍ Klaksvík 3:1 (1:0)
20:30 FC Basel - CSKA Sofia 1:3 (0:0)
20:45 AEK Athen - VfL Wolfsburg 2:1 (0:1)
20:45 Rangers FC - Galatasaray 2:1 (0:0)
21:00 Sporting CP - LASK 1:4 (1:1)
21:00 Rio Ave FC - AC Milan 8:9 (0:0, 1:1, 2:2) tab
21:00 Tottenham Hotspur - Maccabi Haifa 7:2 (4:1)