1er tour
06.08.2019 17:30 Marstal/Rise Marstal/Rise - Kolding Boldklub Kolding Boldklub 5:3 ap
06.08.2019 18:00 Nørresundby BK - IF Lyseng IF Lyseng 2:1
06.08.2019 18:00 Aarhus Fremad Aarhus Fremad - Brabrand IF Brabrand IF 2:3 ap
06.08.2019 18:00 Fuglebakken KFUM Fuglebakken KFUM - Vatanspor Vatanspor 3:1 ap
06.08.2019 18:00 Vildbjerg SF Vildbjerg SF - Vejgaard BK Vejgaard BK 2:3 ap
06.08.2019 18:00 Sædding/Guldager Sædding/Guldager - Tarup-Paarup IF Tarup-Paarup IF 1:6
06.08.2019 18:00 Flemløse/Hårby BK - Otterup B&IK Otterup B&IK 1:2
06.08.2019 18:00 Chang Odense - FC Sønderborg FC Sønderborg 2:3 tab
06.08.2019 18:00 FC Sunshine - BK Frem København BK Frem København 0:3
06.08.2019 18:00 BK Union BK Union - B.93 København B.93 København 1:0
06.08.2019 18:00 Herlev IF Herlev IF - Karlslunde IF Karlslunde IF 4:1
06.08.2019 18:00 Herstedøster IC - Taastrup FC Taastrup FC 1:0
06.08.2019 18:00 Eskilstrup BK - KFUMs BK Roskilde KFUMs BK Roskilde 0:12
06.08.2019 18:15 FC Helsingør FC Helsingør - AB Gladsaxe AB Gladsaxe 0:2
06.08.2019 18:30 Jammerbugt FC Jammerbugt FC - Viborg FF Viborg FF 1:2 ap
06.08.2019 18:30 BK Marienlyst BK Marienlyst - Hedensted IF Hedensted IF 3:1
06.08.2019 18:30 SfB Oure - Middelfart Fodbold Middelfart Fodbold 0:1 ap
06.08.2019 18:30 Jaegersborg BK Jaegersborg BK - Hellerup IK Hellerup IK 1:2 ap
06.08.2019 18:30 Fc 77 Næstved - LSF LSF 0:8
07.08.2019 17:00 Rønne IK - B 1908 Amager B 1908 Amager 0:2
07.08.2019 18:00 Ringkøbing IF Ringkøbing IF - VSK Aarhus VSK Aarhus 0:1
07.08.2019 18:00 KE Fodbold - Varde IF Varde IF 2:3
07.08.2019 18:00 Dalum IF Dalum IF - Kolding IF Kolding IF 0:3
07.08.2019 18:00 Hatting-Torsted Fodbold - FC Fredericia FC Fredericia 0:5
07.08.2019 18:00 Allesø GF Allesø GF - Vejle BK Vejle BK 0:6
07.08.2019 18:00 OKS OKS - FC Sydvest 05 FC Sydvest 05 1:2
07.08.2019 18:00 FC Rudersdal FC Rudersdal - Hillerød GI Hillerød GI 0:5
07.08.2019 18:00 Frederiksberg BK Frederiksberg BK - KFUMs BK København KFUMs BK København 3:2 ap
07.08.2019 18:00 Holbæk B&I Holbæk B&I - Nykøbing FC Nykøbing FC 1:2
07.08.2019 18:00 Advedøre IF - Slagelse B&I Slagelse B&I 0:1
07.08.2019 18:30 Dronninglund IF - FC Djursland FC Djursland 0:3
07.08.2019 19:00 Holstebro BK Holstebro BK - Odder IGF Odder IGF 3:0
07.08.2019 19:00 BK Skjold BK Skjold - Fremad Amager Fremad Amager 0:1
08.08.2019 18:00 Lystrup IF Lystrup IF - Skive IK Skive IK 1:16
08.08.2019 18:00 Skagen IK Skagen IK - Thisted FC Thisted FC 0:8
08.08.2019 18:00 BK Avarta BK Avarta - Skovshoved IF Skovshoved IF 4:2
08.08.2019 18:00 Nordfalsters FB - FC Roskilde FC Roskilde 1:7
08.08.2019 18:30 Vordingborg IK Vordingborg IK - Næstved BK Næstved BK 1:3
13.08.2019 18:00 Skjold Birkerød Skjold Birkerød - Vanløse IF Vanløse IF 1:4
13.08.2019 18:45 Fårvang IF - Viby IF Viby IF 2:3
13.08.2019 19:00 TGB TGB - HB Køge HB Køge 0:9
14.08.2019 19:00 BK Viktoria - Hundested IK Hundested IK 3:1
28.08.2019 17:30 Kjellerup IF Kjellerup IF - Vendsyssel FF Vendsyssel FF -:-
28.08.2019 19:00 Brønshøj BK Brønshøj BK - Hvidovre IF Hvidovre IF -:-
2e tour
03.09.2019 17:15 Otterup B&IK Otterup B&IK - FC Sydvest 05 FC Sydvest 05 -:-
03.09.2019 17:15 Vejgaard BK Vejgaard BK - Hobro IK Hobro IK -:-
03.09.2019 17:15 FC Djursland FC Djursland - VSK Aarhus VSK Aarhus -:-
03.09.2019 17:15 Fuglebakken KFUM Fuglebakken KFUM - Viby IF Viby IF -:-
03.09.2019 17:15 Hillerød GI Hillerød GI - Næstved BK Næstved BK -:-
03.09.2019 17:15 Herstedøster IC - Hellerup IK Hellerup IK -:-
03.09.2019 17:15 Ledøje-Smørum Fodbold Ledøje-Smørum Fodbold - Nykøbing FC Nykøbing FC -:-
03.09.2019 17:15 KFUMs BK Roskilde KFUMs BK Roskilde - HB Køge HB Køge -:-
03.09.2019 19:00 BK Marienlyst BK Marienlyst - Holstebro BK Holstebro BK -:-
03.09.2019 19:00 Frederiksberg BK Frederiksberg BK - Vanløse IF Vanløse IF -:-
04.09.2019 17:15 Brabrand IF Brabrand IF - FC Fredericia FC Fredericia -:-
04.09.2019 17:15 Herlev IF Herlev IF - Silkeborg IF Silkeborg IF -:-
04.09.2019 17:15 BK Avarta BK Avarta - BK Frem København BK Frem København -:-
04.09.2019 18:15 BK Union BK Union - AC Horsens AC Horsens -:-
04.09.2019 19:00 Kolding IF Kolding IF - Randers FC Randers FC -:-
04.09.2019 19:00 Slagelse B&I Slagelse B&I - AB Gladsaxe AB Gladsaxe -:-
05.09.2019 17:15 Marstal/Rise Marstal/Rise - Aarhus GF Aarhus GF -:-
05.09.2019 17:15 Tarup-Paarup IF Tarup-Paarup IF - FC Roskilde FC Roskilde -:-
05.09.2019 18:45 BK Viktoria - SønderjyskE SønderjyskE -:-
10.09.2019 17:00 Middelfart Fodbold Middelfart Fodbold - Skive IK Skive IK -:-
10.09.2019 17:15 Varde IF Varde IF - Thisted FC Thisted FC -:-
10.09.2019 17:15 Kjellerup / Vendsyssel - Vejle BK Vejle BK -:-
10.09.2019 18:15 B 1908 Amager B 1908 Amager - Brønshøj / Hvidovre -:-
10.09.2019 18:30 FC Sønderborg FC Sønderborg - Viborg FF Viborg FF -:-
11.09.2019 17:15 Nørresundby FB - Aalborg BK Aalborg BK -:-
11.09.2019 19:00 Fremad Amager Fremad Amager - Lyngby BK Lyngby BK -:-