Kalenderwoche
04.01.2018 17:30 Hamburger SV Hamburger SV - Málaga CF Málaga CF
05.01.2018 13:30 Hansa Rostock Hansa Rostock - SG Dynamo Schwerin
05.01.2018 14:00 Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen - SpVgg Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth
05.01.2018 14:00 1. FC Heidenheim 1846 1. FC Heidenheim 1846 - SpVgg Unterhaching SpVgg Unterhaching
05.01.2018 15:00 FC St. Pauli FC St. Pauli - VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
05.01.2018 18:45 MSV Duisburg MSV Duisburg - VfB Günnigfeld
06.01.2018 13:00 1899 Hoffenheim 1899 Hoffenheim - SBV Excelsior SBV Excelsior
06.01.2018 14:00 Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen - Preußen Münster Preußen Münster
06.01.2018 14:00 SG Sonnenhof Großaspach SG Sonnenhof Großaspach - SSV Ulm 1846 SSV Ulm 1846
06.01.2018 14:00 Jahn Regensburg Jahn Regensburg - FC Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena
06.01.2018 14:00 FC St. Gallen FC St. Gallen - 1. FSV Mainz 05 1. FSV Mainz 05
06.01.2018 14:00 SC Telstar SC Telstar - Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam 1:0 (0:0)
06.01.2018 14:30 Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld - Hannover 96 Hannover 96
06.01.2018 14:30 VVV-Venlo VVV-Venlo - De Graafschap De Graafschap 4:0 (3:0)
06.01.2018 15:00 VfB Stuttgart VfB Stuttgart - FC Twente FC Twente
06.01.2018 15:00 Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt - Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
06.01.2018 15:30 RB Leipzig RB Leipzig - FK Dukla Praha FK Dukla Praha
06.01.2018 15:30 Dynamo Dresden Dynamo Dresden - VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
06.01.2018 15:30 Al Ahli Doha Al Ahli Doha - Bayern München Bayern München
06.01.2018 15:50 1. FC Köln 1. FC Köln - Hertha BSC Hertha BSC
06.01.2018 16:00 Eintracht Braunschweig Eintracht Braunschweig - NEC Nijmegen NEC Nijmegen
06.01.2018 17:00 Borussia Dortmund Borussia Dortmund - Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf
06.01.2018 17:10 Hannover 96 Hannover 96 - Hertha BSC Hertha BSC
06.01.2018 18:30 Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld - 1. FC Köln 1. FC Köln
07.01.2018 Werder Bremen Werder Bremen - Royal Antwerp FC Royal Antwerp FC
07.01.2018 Fleetwood Town Fleetwood Town - 1. FC Magdeburg 1. FC Magdeburg
07.01.2018 13:00 1. FC Kaiserslautern 1. FC Kaiserslautern - SC Freiburg SC Freiburg
07.01.2018 13:00 Hallescher FC Hallescher FC - Inter Leipzig Inter Leipzig
07.01.2018 13:30 Hansa Rostock Hansa Rostock - Błękitni Stargard Szczeciński
07.01.2018 14:30 FC Schalke 04 FC Schalke 04 - KRC Genk KRC Genk
07.01.2018 14:30 FC Emmen FC Emmen - Sportfreunde Lotte Sportfreunde Lotte
07.01.2018 15:30 Werder Bremen Werder Bremen - FC Twente FC Twente
07.01.2018 15:30 1. FSV Mainz 05 1. FSV Mainz 05 - Bor. Mönchengladbach Bor. Mönchengladbach
07.01.2018 16:00 Würzburger Kickers Würzburger Kickers - FC Utrecht FC Utrecht
07.01.2018 17:00 SC Freiburg SC Freiburg - Hamburger SV Hamburger SV
08.01.2018 15:00 VfB Stuttgart VfB Stuttgart - KV Oostende KV Oostende
08.01.2018 16:00 Bolton Wanderers Bolton Wanderers - 1. FC Magdeburg 1. FC Magdeburg
08.01.2018 16:00 Borussia Dortmund Borussia Dortmund - SV Zulte Waregem SV Zulte Waregem
08.01.2018 17:00 BSC Young Boys BSC Young Boys - FC Vaduz FC Vaduz
09.01.2018 14:00 Jahn Regensburg Jahn Regensburg - LASK LASK
09.01.2018 14:00 Stuttgarter Kickers Stuttgarter Kickers - VfR Aalen VfR Aalen
09.01.2018 14:20 ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz - FSV Zwickau FSV Zwickau
09.01.2018 15:00 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 - Waasland-Beveren Waasland-Beveren
09.01.2018 15:00 Hannover 96 Hannover 96 - SC Paderborn 07 SC Paderborn 07
09.01.2018 15:00 VfL Wolfsburg II VfL Wolfsburg II - Sportfreunde Lotte Sportfreunde Lotte
09.01.2018 15:30 KAA Gent KAA Gent - 1. FC Nürnberg 1. FC Nürnberg
09.01.2018 15:30 Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf - Standard Liège Standard Liège
09.01.2018 16:00 Beşiktaş Beşiktaş - ADO Den Haag ADO Den Haag
09.01.2018 16:00 Dynamo Dresden Dynamo Dresden - Werder Bremen II Werder Bremen II
09.01.2018 16:30 UD San Fernando - Karlsruher SC Karlsruher SC
09.01.2018 17:00 Bayern München Bayern München - SG Sonnenhof Großaspach SG Sonnenhof Großaspach
09.01.2018 18:00 SV Mattersburg SV Mattersburg - ASK Oberpetersdorf
10.01.2018 11:00 Elche CF Elche CF - Sporting Lokeren Sporting Lokeren 4:3 (3:2)
10.01.2018 12:00 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt 04 - VfL Osnabrück VfL Osnabrück
10.01.2018 13:00 Bursaspor Bursaspor - FK Kukësi FK Kukësi 1:2 (1:0)
10.01.2018 13:30 Hansa Rostock Hansa Rostock - TSG Neustrelitz TSG Neustrelitz
10.01.2018 14:00 Energie Cottbus Energie Cottbus - Hallescher FC Hallescher FC
10.01.2018 14:00 FC Schaffhausen FC Schaffhausen - FC Zürich FC Zürich
10.01.2018 14:00 VfL Osnabrück VfL Osnabrück - KV Mechelen KV Mechelen
10.01.2018 14:00 Hannover 96 II Hannover 96 II - Germania Halberstadt Germania Halberstadt 0:3 (0:3)
10.01.2018 14:00 Trabzonspor Trabzonspor - 1461 Trabzon 1461 Trabzon 1:1 (0:0)
10.01.2018 15:00 1. FC Union Berlin 1. FC Union Berlin - KAA Gent KAA Gent
10.01.2018 15:00 SV Meppen SV Meppen - Elazığspor Elazığspor
10.01.2018 15:00 Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue - KV Oostende KV Oostende
10.01.2018 15:00 Atlético Baleares Atlético Baleares - VfL Bochum VfL Bochum
10.01.2018 15:00 FK Jablonec FK Jablonec - FC Oberlausitz FC Oberlausitz
10.01.2018 15:00 Kayserispor Kayserispor - 1. FC Slovácko 1. FC Slovácko 4:1 (2:0)
10.01.2018 15:00 Sivasspor Sivasspor - Gençlerbirliği Gençlerbirliği 1:4 (0:2)
10.01.2018 15:15 FC Groningen FC Groningen - Club Brugge KV Club Brugge KV
10.01.2018 15:30 Eintracht Braunschweig Eintracht Braunschweig - Shanghai Shenhua Shanghai Shenhua
10.01.2018 15:30 1. FC Heidenheim 1846 1. FC Heidenheim 1846 - Royal Antwerp FC Royal Antwerp FC
10.01.2018 16:00 Sturm Graz Sturm Graz - USV Allerheiligen USV Allerheiligen
10.01.2018 16:00 KV Mechelen KV Mechelen - FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt 04
10.01.2018 16:00 FC Utrecht FC Utrecht - RSC Anderlecht RSC Anderlecht 4:3 (1:0)
10.01.2018 18:00 Sporting Charleroi Sporting Charleroi - FC Seoul FC Seoul 1:0 (0:0)
10.01.2018 19:00 TSG Backnang TSG Backnang - SG Sonnenhof Großaspach SG Sonnenhof Großaspach
11.01.2018 01:00 Corinthians SP Corinthians SP - PSV Eindhoven PSV Eindhoven
11.01.2018 12:00 Marbella FC Marbella FC - 1. FC Kaiserslautern 1. FC Kaiserslautern
11.01.2018 14:00 Kapfenberger SV 1919 Kapfenberger SV 1919 - Wolfsberger AC Wolfsberger AC
11.01.2018 14:30 SKN St. Pölten SKN St. Pölten - FC Karabakh Wien FC Karabakh Wien 1:2 (1:1)
11.01.2018 14:30 sc Heerenveen sc Heerenveen - RSC Anderlecht RSC Anderlecht
11.01.2018 15:00 KRC Genk KRC Genk - Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld
11.01.2018 15:30 SV Sandhausen SV Sandhausen - SpVgg Unterhaching SpVgg Unterhaching
11.01.2018 16:00 1. FC Kaiserslautern 1. FC Kaiserslautern - Sparta Rotterdam Sparta Rotterdam
11.01.2018 16:00 FC St. Pauli FC St. Pauli - Tianjin Quanjian FC Tianjin Quanjian FC
11.01.2018 16:00 Slavia Praha Slavia Praha - RB Linense RB Linense
11.01.2018 18:00 SV Mattersburg SV Mattersburg - USV Scheiblingkirchen-Warth USV Scheiblingkirchen-Warth
12.01.2018 01:00 Atlético Mineiro Atlético Mineiro - Rangers FC Rangers FC
12.01.2018 02:10 Defensa y Justicia Defensa y Justicia - San Lorenzo de Almagro San Lorenzo de Almagro
12.01.2018 12:45 Vålerenga IF Vålerenga IF - Strømmen IF Strømmen IF 3:0 (0:0)
12.01.2018 13:30 Kasımpaşa SK Kasımpaşa SK - FK Partizani FK Partizani
12.01.2018 14:00 Sturm Graz Sturm Graz - FC Blau Weiß Linz FC Blau Weiß Linz
12.01.2018 14:00 Göztepe Göztepe - Adanaspor Adanaspor
12.01.2018 14:15 Willem II Willem II - Hibernian FC Hibernian FC
12.01.2018 15:00 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 - Würzburger Kickers Würzburger Kickers
12.01.2018 15:00 1. FC Union Berlin 1. FC Union Berlin - SV Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden
12.01.2018 15:00 AZ Alkmaar AZ Alkmaar - FC St. Gallen FC St. Gallen
12.01.2018 15:00 Vitesse Vitesse - Heart of Midlothian Heart of Midlothian
12.01.2018 15:00 Holstein Kiel Holstein Kiel - Sint-Truidense VV Sint-Truidense VV
12.01.2018 15:00 Beşiktaş Beşiktaş - KF Skënderbeu KF Skënderbeu
12.01.2018 15:00 Sivasspor Sivasspor - Zhetysu Taldykorgan Zhetysu Taldykorgan
12.01.2018 15:30 FC Thun FC Thun - FC Rapperswil-Jona FC Rapperswil-Jona
12.01.2018 16:00 Karlsruher SC Karlsruher SC - Heracles Almelo Heracles Almelo
12.01.2018 16:00 İstanbul Başakşehir F.K. İstanbul Başakşehir F.K. - ADO Den Haag ADO Den Haag
12.01.2018 18:00 FC Liefering FC Liefering - SKU Amstetten SKU Amstetten
12.01.2018 19:00 RB Salzburg RB Salzburg - SV Wals-Grünau SV Wals-Grünau
13.01.2018 01:00 PSV Eindhoven PSV Eindhoven - Fluminense RJ Fluminense RJ
13.01.2018 01:10 Huracán Huracán - Banfield Banfield 1:0 (0:0)
13.01.2018 02:10 Talleres de Córdoba Talleres de Córdoba - Atlético Tucumán Atlético Tucumán 3:4 (0:0, 0:0) tab
13.01.2018 11:00 Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen - Sportfreunde Lotte Sportfreunde Lotte
13.01.2018 11:00 Chemnitzer FC Chemnitzer FC - Henan Jianye Henan Jianye
13.01.2018 13:00 FC Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena - SV Babelsberg 03 SV Babelsberg 03
13.01.2018 13:00 HJK Helsinki HJK Helsinki - Hammarby IF Hammarby IF
13.01.2018 13:00 Randers FC Randers FC - Aalborg BK Aalborg BK
13.01.2018 13:00 Borussia Dortmund II Borussia Dortmund II - Fortuna Köln Fortuna Köln
13.01.2018 13:00 AFC Ajax AFC Ajax - Lyngby BK Lyngby BK
13.01.2018 13:00 FC Nordsjælland FC Nordsjælland - FC Helsingør FC Helsingør 3:2 (1:0)
13.01.2018 13:00 Baník Ostrava Baník Ostrava - FK AS Trenčín FK AS Trenčín
13.01.2018 13:00 Belgrano de Córdoba Belgrano de Córdoba - Newell's Old Boys Newell's Old Boys 1:1 (0:1)
13.01.2018 13:30 Hansa Rostock Hansa Rostock - SønderjyskE SønderjyskE
13.01.2018 14:00 SG Sonnenhof Großaspach SG Sonnenhof Großaspach - Jahn Regensburg Jahn Regensburg
13.01.2018 14:00 Preußen Münster Preußen Münster - KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen 05 4:0 (1:0)
13.01.2018 14:00 VfL Wolfsburg II VfL Wolfsburg II - VfL Osnabrück VfL Osnabrück 2:3 (1:3)
13.01.2018 14:00 Austria Wien Austria Wien - SC Wiener Neustadt SC Wiener Neustadt
13.01.2018 14:00 SCR Altach SCR Altach - WSG Wattens WSG Wattens 3:1 (2:0)
13.01.2018 14:00 FK Dukla Praha FK Dukla Praha - FC Oberlausitz FC Oberlausitz
13.01.2018 14:00 Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC - ASK Ebreichsdorf ASK Ebreichsdorf
13.01.2018 14:30 FC Thun FC Thun - FC Wohlen FC Wohlen
13.01.2018 14:30 Rapid Wien Rapid Wien - FC FASTAV Zlín FC FASTAV Zlín
13.01.2018 14:30 FC Südtirol FC Südtirol - FC Wacker Innsbruck FC Wacker Innsbruck 1:0 (1:0)
13.01.2018 14:30 Parma Calcio 1913 Parma Calcio 1913 - AS Livorno AS Livorno
13.01.2018 14:30 Novara Calcio Novara Calcio - UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
13.01.2018 15:00 SV Rödinghausen SV Rödinghausen - SC Paderborn 07 SC Paderborn 07
13.01.2018 15:00 FC Admira Wacker FC Admira Wacker - Gyirmót SE Gyirmót SE
13.01.2018 15:00 Robur Siena Robur Siena - Virtus Entella Virtus Entella
13.01.2018 15:30 Heart of Midlothian Heart of Midlothian - 1. FC Nürnberg 1. FC Nürnberg
13.01.2018 16:00 FC Luzern FC Luzern - Feyenoord Feyenoord
13.01.2018 16:00 AFC Ajax AFC Ajax - MSV Duisburg MSV Duisburg
13.01.2018 16:00 FC Wil 1900 FC Wil 1900 - Austria Lustenau Austria Lustenau 2:2 (1:2)
13.01.2018 16:00 FC Groningen FC Groningen - Dynamo Dresden Dynamo Dresden
13.01.2018 18:00 TSV 1860 München TSV 1860 München - BSG Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig 1:0 (1:0)
13.01.2018 19:00 Rangers FC Rangers FC - Corinthians SP Corinthians SP
13.01.2018 21:00 Barcelona SC Barcelona SC - Legia Warszawa Legia Warszawa
13.01.2018 21:00 Arsenal de Sarandí Arsenal de Sarandí - Estudiantes de La Plata Estudiantes de La Plata 0:1 (0:0)
14.01.2018 00:00 San Lorenzo de Almagro San Lorenzo de Almagro - Argentinos Juniors Argentinos Juniors 2:1 (0:0)
14.01.2018 02:10 Gimnasia de La Plata Gimnasia de La Plata - Independiente Independiente 5:3 (0:0, 0:0) tab
14.01.2018 11:30 VfL Osnabrück VfL Osnabrück - Schwarz-Weiß Rehden Schwarz-Weiß Rehden
14.01.2018 13:00 SV Meppen SV Meppen - CS Universitatea Craiova CS Universitatea Craiova
14.01.2018 14:00 FC Lugano FC Lugano - FC Chiasso FC Chiasso
14.01.2018 14:00 FC Emmen FC Emmen - FC Twente FC Twente
14.01.2018 15:00 Energie Cottbus Energie Cottbus - 1. FC Magdeburg 1. FC Magdeburg
14.01.2018 15:00 Calcio Catania Calcio Catania - FC Sion FC Sion
14.01.2018 15:00 Galatasaray Galatasaray - FC Viitorul Constanța FC Viitorul Constanța
14.01.2018 15:30 LASK LASK - 1. FC Heidenheim 1846 1. FC Heidenheim 1846
14.01.2018 16:00 SV Sandhausen SV Sandhausen - BSC Young Boys BSC Young Boys
14.01.2018 16:00 FC Basel FC Basel - Tianjin Quanjian FC Tianjin Quanjian FC
14.01.2018 19:00 Atlético Nacional Atlético Nacional - Atlético Mineiro Atlético Mineiro
14.01.2018 21:00 Atlético Tucumán Atlético Tucumán - Sport Club Recife Sport Club Recife 0:2 (0:1)
15.01.2018 00:10 Lanús Lanús - Rosario Central Rosario Central 7:8 (0:0, 1:1) tab
15.01.2018 02:10 Boca Juniors Boca Juniors - Godoy Cruz Godoy Cruz 2:3 (1:2)
15.01.2018 13:00 LASK LASK - FC Vaduz FC Vaduz
15.01.2018 14:00 FC Liefering FC Liefering - Wolfsberger AC Wolfsberger AC
15.01.2018 15:00 MSV Duisburg MSV Duisburg - Beijing Guoan Beijing Guoan
15.01.2018 15:00 Sivasspor Sivasspor - Tobyl Kostanay Tobyl Kostanay
15.01.2018 15:00 Galatasaray Galatasaray - Tuzlaspor Tuzlaspor
15.01.2018 20:45 Linfield FC Linfield FC - Sligo Rovers Sligo Rovers
15.01.2018 22:00 Fluminense RJ Fluminense RJ - Barcelona SC Barcelona SC
16.01.2018 02:10 Racing Club Racing Club - Temperley Temperley
16.01.2018 14:00 Eintracht Braunschweig Eintracht Braunschweig - Hertha BSC II Hertha BSC II
16.01.2018 14:30 Austria Wien Austria Wien - Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC
16.01.2018 15:00 Holstein Kiel Holstein Kiel - FC Seoul FC Seoul
16.01.2018 16:00 Sturm Graz Sturm Graz - FC St. Gallen FC St. Gallen
16.01.2018 16:00 Shanghai Shenhua Shanghai Shenhua - FC Luzern FC Luzern
16.01.2018 16:00 SV Mattersburg SV Mattersburg - Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai 2:2 (1:1)
16.01.2018 17:00 1. FC Saarbrücken 1. FC Saarbrücken - F91 Dudelange F91 Dudelange
16.01.2018 18:00 Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue - Rot-Weiß Erfurt Rot-Weiß Erfurt
16.01.2018 18:00 FC Admira Wacker FC Admira Wacker - ASK Ebreichsdorf ASK Ebreichsdorf
16.01.2018 18:00 FCM Traiskirchen FCM Traiskirchen - SKN St. Pölten SKN St. Pölten
16.01.2018 18:30 Austria Wien (A) Austria Wien (A) - SC Wiener Neustadt SC Wiener Neustadt
16.01.2018 18:30 Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf - Bor. Mönchengladbach Bor. Mönchengladbach
17.01.2018 02:10 Huracán Huracán - San Lorenzo de Almagro San Lorenzo de Almagro
17.01.2018 10:00 South Melbourne FC South Melbourne FC - Port Melbourne Sharks Port Melbourne Sharks 3:2 (1:1)
17.01.2018 13:00 Atlético Tucumán Atlético Tucumán - Gimnasia de La Plata Gimnasia de La Plata 0:1 (0:1)
17.01.2018 13:00 Tigre Tigre - Villa Dálmine Villa Dálmine 2:0 (1:0)
17.01.2018 13:00 Estudiantes de La Plata Estudiantes de La Plata - All Boys All Boys 3:0 (0:0)
17.01.2018 13:30 Gabala FK Gabala FK - FC Zürich FC Zürich
17.01.2018 14:00 Bayern München II Bayern München II - SpVgg Unterhaching SpVgg Unterhaching
17.01.2018 14:00 Grasshopper Club Zürich Grasshopper Club Zürich - SCR Altach SCR Altach
17.01.2018 14:00 1. FC Nürnberg 1. FC Nürnberg - FK Dukla Praha FK Dukla Praha
17.01.2018 14:30 TSV 1860 München TSV 1860 München - FC Wacker Innsbruck FC Wacker Innsbruck
17.01.2018 14:30 SV Ried SV Ried - 1. FK Příbram 1. FK Příbram 0:0 (0:0)
17.01.2018 14:30 Estudiantes de La Plata Estudiantes de La Plata - All Boys All Boys 1:1 (1:0)
17.01.2018 15:00 Eintracht Braunschweig Eintracht Braunschweig - Energie Cottbus Energie Cottbus
17.01.2018 15:00 RB Salzburg RB Salzburg - BSC Young Boys BSC Young Boys
17.01.2018 15:00 Arsenal de Sarandí Arsenal de Sarandí - Brown de Adrogué Brown de Adrogué 0:1 (0:0)
17.01.2018 16:00 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98 - SpVgg Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth
17.01.2018 16:00 Sparta Praha Sparta Praha - Tianjin Quanjian FC Tianjin Quanjian FC
17.01.2018 16:00 FC Basel FC Basel - Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
17.01.2018 16:00 Vålerenga IF Vålerenga IF - Neuchâtel Xamax FCS Neuchâtel Xamax FCS
17.01.2018 17:30 1. FC Union Berlin 1. FC Union Berlin - FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt 04
17.01.2018 18:00 FC St. Pauli FC St. Pauli - VfL Bochum VfL Bochum
17.01.2018 18:30 1. FC Kaiserslautern 1. FC Kaiserslautern - FC Midtjylland FC Midtjylland
18.01.2018 01:00 Belgrano de Córdoba Belgrano de Córdoba - Talleres de Córdoba Talleres de Córdoba 1:1 (0:0)
18.01.2018 01:00 Chacarita Juniors Chacarita Juniors - Deportivo Morón Deportivo Morón 1:1 (1:0)
18.01.2018 02:10 Boca Juniors Boca Juniors - Aldosivi Aldosivi 2:4 (1:0, 2:2) tab
18.01.2018 13:00 Grasshopper Club Zürich Grasshopper Club Zürich - FC Viitorul Constanța FC Viitorul Constanța
18.01.2018 13:00 FC København FC København - Vejle BK Vejle BK
18.01.2018 14:00 Wolfsberger AC Wolfsberger AC - Rudar Velenje Rudar Velenje
18.01.2018 14:00 Silkeborg IF Silkeborg IF - AC Horsens AC Horsens 2:0 (0:0)
18.01.2018 14:00 Steaua Bucureşti Steaua Bucureşti - Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 1:2 (1:0)
18.01.2018 14:00 CSM Politehnica Iași CSM Politehnica Iași - FK Rostov FK Rostov 1:1 (0:1)
18.01.2018 15:00 Dinamo Moskva Dinamo Moskva - Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş 1:0 (0:0)
18.01.2018 15:30 Rapid Wien Rapid Wien - Beijing Renhe FC Beijing Renhe FC 4:2 (3:2)
18.01.2018 16:00 FC Luzern FC Luzern - Lokomotiv Moskva Lokomotiv Moskva
18.01.2018 16:00 Spartak Moskva Spartak Moskva - Shanghai SIPG Shanghai SIPG 0:1 (0:1)
18.01.2018 19:00 ATSV Stadl-Paura ATSV Stadl-Paura - FC Blau Weiß Linz FC Blau Weiß Linz 0:4 (0:3)
19.01.2018 02:10 Newell's Old Boys Newell's Old Boys - Banfield Banfield 4:3 (1:0, 1:1) tab
19.01.2018 13:55 Arsenal de Sarandí Arsenal de Sarandí - Atlético Tucumán Atlético Tucumán 0:0 (0:0)
19.01.2018 14:00 FC Liefering FC Liefering - Jahn Regensburg Jahn Regensburg
19.01.2018 14:00 1. FC Heidenheim 1846 1. FC Heidenheim 1846 - Austria Lustenau Austria Lustenau
19.01.2018 14:00 Dynamo Dresden Dynamo Dresden - FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 1:4 (0:1)
19.01.2018 14:00 Lech Poznań Lech Poznań - Zorya Lugansk Zorya Lugansk 3:1 (2:0)
19.01.2018 15:00 FC Thun FC Thun - FC Schaffhausen FC Schaffhausen
19.01.2018 16:30 FC St. Gallen FC St. Gallen - Dinamo Kiev Dinamo Kiev 2:0 (1:0)
19.01.2018 16:30 SV Mattersburg SV Mattersburg - Servette Genève Servette Genève 1:1 (0:0)
19.01.2018 19:30 Rot-Weiss Essen Rot-Weiss Essen - Arminia Bielefeld Arminia Bielefeld
20.01.2018 02:10 Racing Club Racing Club - Independiente Independiente
20.01.2018 12:00 Vejle BK Vejle BK - Randers FC Randers FC 1:1 (1:0)
20.01.2018 12:30 Estudiantes de La Plata Estudiantes de La Plata - Chacarita Juniors Chacarita Juniors 2:0 (0:0)
20.01.2018 13:00 Malmö FF Malmö FF - Fremad Amager Fremad Amager 1:0 (0:0)
20.01.2018 13:00 IFK Göteborg IFK Göteborg - Aalborg BK Aalborg BK 1:3 (1:1)
20.01.2018 13:00 SV Innsbruck SV Innsbruck - WSG Wattens WSG Wattens 0:5 (0:2)
20.01.2018 13:00 Argentinos Juniors Argentinos Juniors - Comunicaciones Comunicaciones 7:2 (3:2)
20.01.2018 13:00 Tigre Tigre - Deportivo Morón Deportivo Morón 1:1 (1:1)
20.01.2018 13:00 Atlético Rafaela Atlético Rafaela - Newell's Old Boys Newell's Old Boys 2:2 (1:0)
20.01.2018 14:00 Energie Cottbus Energie Cottbus - FK Dukla Praha FK Dukla Praha
20.01.2018 14:00 Austria Wien Austria Wien - Górnik Zabrze Górnik Zabrze 1:1 (0:0)
20.01.2018 14:00 Alemannia Aachen Alemannia Aachen - VfL Bochum VfL Bochum
20.01.2018 14:00 TSV Hartberg TSV Hartberg - SC Neusiedl/See 1919 SC Neusiedl/See 1919 4:2 (3:1)
20.01.2018 14:00 Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC - ASK-BSC Bruck/Leitha ASK-BSC Bruck/Leitha 5:2 (1:2)
20.01.2018 14:00 FCM Traiskirchen FCM Traiskirchen - SC Wiener Neustadt SC Wiener Neustadt
20.01.2018 14:00 Estudiantes de La Plata Estudiantes de La Plata - Chacarita Juniors Chacarita Juniors 2:0 (0:0)
20.01.2018 14:15 Atlético Rafaela Atlético Rafaela - Newell's Old Boys Newell's Old Boys 1:1 (1:0)
20.01.2018 14:30 SV Sonsbeck SV Sonsbeck - Fortuna Düsseldorf Fortuna Düsseldorf
20.01.2018 14:40 Tigre Tigre - Deportivo Morón Deportivo Morón 1:2 (1:0)
20.01.2018 15:00 FC Thun FC Thun - FC Breitenrain Bern FC Breitenrain Bern
20.01.2018 15:00 Argentinos Juniors Argentinos Juniors - Comunicaciones Comunicaciones 4:1 (3:0)
20.01.2018 15:30 LASK LASK - Yanbian FC Yanbian FC 2:0 (0:0)
20.01.2018 16:00 Sturm Graz Sturm Graz - FC Basel FC Basel
20.01.2018 16:00 Hajduk Split Hajduk Split - FC Zürich FC Zürich
20.01.2018 16:00 RB Salzburg RB Salzburg - Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň 5:0 (2:0)
20.01.2018 16:00 FC Admira Wacker FC Admira Wacker - Tianjin Quanjian FC Tianjin Quanjian FC 3:2 (2:2)
20.01.2018 16:15 FC Lahti FC Lahti - FC Flora FC Flora 1:0 (0:0)
20.01.2018 16:30 SV Mattersburg SV Mattersburg - FC Aarau FC Aarau 1:1 (1:1)
21.01.2018 00:00 Legia Warszawa Legia Warszawa - Atlético Nacional Atlético Nacional
21.01.2018 02:10 Gimnasia de La Plata Gimnasia de La Plata - San Lorenzo de Almagro San Lorenzo de Almagro 1:3 (0:0, 1:1) tab
21.01.2018 16:00 CSKA Moskva CSKA Moskva - Vålerenga IF Vålerenga IF 0:0 (0:0)
21.01.2018 16:00 Wolfsberger AC Wolfsberger AC - Levski Sofia Levski Sofia 0:3 (0:0)
20.01.2018 01:00 Millonarios Millonarios - América de Cali América de Cali 0:1
22.01.2018 02:10 Boca Juniors Boca Juniors - River Plate River Plate 0:1 (0:1)
22.01.2018 12:00 CSKA Moskva CSKA Moskva - AC Horsens AC Horsens 2:2 (1:2)
22.01.2018 13:30 KF Shkëndija 79 KF Shkëndija 79 - FC Zürich FC Zürich
22.01.2018 14:00 Austria Wien Austria Wien - Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti 2:3 (0:1)
22.01.2018 15:00 SKN St. Pölten SKN St. Pölten - FC Dunav Ruse FC Dunav Ruse 1:0 (0:0)
22.01.2018 15:45 Rapid Wien Rapid Wien - CFR Cluj CFR Cluj
22.01.2018 16:00 Zenit St. Petersburg Zenit St. Petersburg - FC København FC København 5:0 (3:0)
22.01.2018 16:30 SV Mattersburg SV Mattersburg - 1. FC Saarbrücken 1. FC Saarbrücken
22.01.2018 16:45 Brøndby IF Brøndby IF - Guangzhou Evergrande Guangzhou Evergrande 3:3 (2:3)
23.01.2018 01:00 Millonarios Millonarios - Santa Fe Santa Fe 0:0
23.01.2018 11:00 Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen - Rot-Weiß Oberhausen Rot-Weiß Oberhausen
23.01.2018 13:30 SCR Altach SCR Altach - Pogoń Szczecin Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)
23.01.2018 15:00 FC Thun FC Thun - FC Wil 1900 FC Wil 1900
23.01.2018 15:00 SV Ried SV Ried - Union Gurten Union Gurten 7:0 (2:0)
23.01.2018 15:00 FC Luzern FC Luzern - FC Chiasso FC Chiasso
23.01.2018 16:00 Lokomotiv Moskva Lokomotiv Moskva - Tianjin Quanjian FC Tianjin Quanjian FC 1:1 (1:0)
23.01.2018 16:30 Sturm Graz Sturm Graz - Dinamo Kiev Dinamo Kiev
24.01.2018 09:00 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk - Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb 0:1 (0:0)
24.01.2018 09:30 Logan Lightning FC Logan Lightning FC - Redlands United Redlands United 5:1 (2:1)
24.01.2018 11:00 FC Basel FC Basel - FC Winterthur FC Winterthur 1:0 (0:0)
24.01.2018 11:00 FK Ústí nad Labem FK Ústí nad Labem - FK Litoměřice 2:0 (1:0)
24.01.2018 11:30 Rochedale Rovers Rochedale Rovers - Western Pride Western Pride 1:8 (0:3)
24.01.2018 13:00 JK Nõmme Kalju JK Nõmme Kalju - TPS Turku TPS Turku 2:1 (1:1)
24.01.2018 13:00 FC FASTAV Zlín FC FASTAV Zlín - Zlate Moravce Zlate Moravce 3:1 (1:1)
24.01.2018 13:00 GIF Sundsvall GIF Sundsvall - Östersunds FK Östersunds FK 1:0 (1:0)
24.01.2018 14:00 NK Maribor NK Maribor - Szombathelyi Haladás Szombathelyi Haladás 1:1 (0:0)
24.01.2018 14:00 NK Triglav NK Triglav - Rudar Velenje Rudar Velenje 1:4 (1:0)
24.01.2018 14:00 Gyirmót SE Gyirmót SE - DAC Dunajská Streda DAC Dunajská Streda 2:1 (1:0)
24.01.2018 14:30 FC Lugano FC Lugano - US Gavorrano US Gavorrano 2:1 (0:1)
24.01.2018 15:00 Gaz Metan Mediaş Gaz Metan Mediaş - NK Veres NK Veres 3:1 (2:0)
24.01.2018 15:00 SV 07 Elversberg SV 07 Elversberg - Alemannia Aachen Alemannia Aachen 6:0 (4:0)
24.01.2018 15:00 Dinamo Bucureşti Dinamo Bucureşti - Termalica Bruk-Bet Nieciecza Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (1:0)
24.01.2018 16:00 Vålerenga IF Vålerenga IF - Silkeborg IF Silkeborg IF
24.01.2018 16:00 FC Thun FC Thun - FC Sion FC Sion
24.01.2018 18:00 Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC - SC Neudörfl SC Neudörfl
24.01.2018 19:30 TSV 1860 München TSV 1860 München - SV Wörgl SV Wörgl 11:0 (7:0)
25.01.2018 00:00 Atlético Junior Atlético Junior - Jaguares de Córdoba Jaguares de Córdoba 1:0 (0:0)
25.01.2018 02:30 Real Cartagena Real Cartagena - Independiente Medellín Independiente Medellín 0:5 (0:3)
25.01.2018 11:00 Paide Linnameeskond Paide Linnameeskond - TPS Turku TPS Turku 3:5 (3:1)
25.01.2018 12:00 Odense BK Odense BK - Vejle BK Vejle BK 4:0 (3:0)
25.01.2018 12:30 Guangzhou Evergrande Guangzhou Evergrande - FC København FC København 0:0 (0:0)
25.01.2018 14:00 Wisła Płock Wisła Płock - FC Ufa FC Ufa 0:1 (0:0)
25.01.2018 14:00 Sparta Praha Sparta Praha - FK Loko Vltavín FK Loko Vltavín 3:0 (0:0)
25.01.2018 15:00 Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar - HNK Cibalia HNK Cibalia 0:2 (0:1)
25.01.2018 16:00 Zenit St. Petersburg Zenit St. Petersburg - Slavia Praha Slavia Praha 5:1 (1:0)
25.01.2018 16:00 Odds BK Odds BK - Shanghai Shenhua Shanghai Shenhua 3:1 (2:0)
25.01.2018 16:00 IK Frej IK Frej - Dalkurd FF Dalkurd FF 1:2 (1:1)
25.01.2018 16:00 CS Universitatea Craiova CS Universitatea Craiova - PFC Ludogorets Razgrad PFC Ludogorets Razgrad 0:2 (0:0)
26.01.2018 01:00 Millonarios Millonarios - Deportivo Cali Deportivo Cali 0:0 (0:0)
26.01.2018 11:00 Paksi SE Paksi SE - Cegledi VSE Cegledi VSE 1:1 (1:1)
26.01.2018 11:00 Shonan Bellmare Shonan Bellmare - Puskás FC Puskás FC 1:0 (0:0)
26.01.2018 12:00 MFK Karvina MFK Karvina - Raków Częstochowa Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
26.01.2018 12:00 GKS Tychy '71 GKS Tychy '71 - Puszcza Niepołomice Puszcza Niepołomice 0:0 (0:0)
26.01.2018 12:00 FK Krasnodar FK Krasnodar - FK Astana FK Astana 1:3 (1:3)
26.01.2018 13:00 MŠK Žilina MŠK Žilina - Liáoníng Hóngyùn Liáoníng Hóngyùn 4:0 (2:0)
26.01.2018 13:00 FC Midtjylland FC Midtjylland - Vendsyssel FF Vendsyssel FF 0:2 (0:1)
26.01.2018 13:00 Strømsgodset IF Strømsgodset IF - FK Bodø/Glimt FK Bodø/Glimt 2:1 (2:0)
26.01.2018 14:00 Austria Wien Austria Wien - Slovan Liberec Slovan Liberec 1:1 (0:1)
26.01.2018 14:00 Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa IL - Stabæk IF Stabæk IF 5:1 (3:0)
26.01.2018 15:00 SKN St. Pölten SKN St. Pölten - Tromsø IL Tromsø IL 1:0 (1:0)
26.01.2018 15:00 Pécsi MFC Pécsi MFC - Kecskeméti TE Kecskeméti TE 1:0 (0:0)
26.01.2018 15:00 NK Domžale NK Domžale - MFK Ružomberok MFK Ružomberok 1:0 (0:0)
26.01.2018 15:45 Videoton FC Videoton FC - CFR Cluj CFR Cluj 0:3 (0:2)
26.01.2018 16:00 Lech Poznań Lech Poznań - Hajduk Split Hajduk Split 0:1 (0:0)
26.01.2018 16:00 1. FC Saarbrücken 1. FC Saarbrücken - Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai 1:0 (0:0)
26.01.2018 16:00 Aalborg BK Aalborg BK - Shonan Bellmare Shonan Bellmare 3:2 (0:2)
26.01.2018 16:30 Dinamo Kiev Dinamo Kiev - NK Osijek NK Osijek 3:2 (2:1)
26.01.2018 16:30 KS ROW 1964 Rybnik KS ROW 1964 Rybnik - Rekord Bielsko-Biała 2:1 (2:0)
26.01.2018 18:00 Servette Genève Servette Genève - Stade Nyonnais Stade Nyonnais
26.01.2018 18:00 SK Slovan HAC SK Slovan HAC - FC Marchfeld Mannsdorf FC Marchfeld Mannsdorf 0:3 (0:2)
26.01.2018 18:00 USV Gnas USV Gnas - SV Eltendorf SV Eltendorf 1:4 (0:2)
26.01.2018 18:30 Malmö FF Malmö FF - FC Flora FC Flora 4:0 (3:0)
26.01.2018 18:30 Östers IF Östers IF - Husqvarna FF Husqvarna FF 2:2 (1:0)
26.01.2018 18:30 Tulevik Viljandi Tulevik Viljandi - FC Kuressaare FC Kuressaare 3:5 (2:4)
26.01.2018 20:45 Bohemian FC Bohemian FC - Finn Harps Finn Harps 2:0 (2:0)
26.01.2018 20:45 Galway United Galway United - Sligo Rovers Sligo Rovers 0:2 (0:1)
26.01.2018 23:00 CE Aimoré - Ypiranga FC (RS) Ypiranga FC (RS) 1:0 (1:0)
27.01.2018 01:00 Santa Fe Santa Fe - América de Cali América de Cali 0:1 (0:0)
27.01.2018 10:30 FK Pardubice FK Pardubice - Vysočina Jihlava Vysočina Jihlava 0:0 (0:0)
27.01.2018 11:00 FC Wil 1900 FC Wil 1900 - Grasshopper Club Zürich Grasshopper Club Zürich
27.01.2018 11:00 FC FASTAV Zlín FC FASTAV Zlín - FK Fotbal Třinec FK Fotbal Třinec 3:1 (1:1)
27.01.2018 11:00 FK Ústí nad Labem FK Ústí nad Labem - FK Dukla Praha FK Dukla Praha 1:4 (1:3)
27.01.2018 12:00 CSKA Sofia CSKA Sofia - Dinamo Kiev Dinamo Kiev 0:0 (0:0)
27.01.2018 13:00 AIK Solna AIK Solna - Inter Turku Inter Turku 3:0 (1:0)
27.01.2018 13:00 Degerfors IF Degerfors IF - Carlstad United BK Carlstad United BK 3:2 (1:0)
27.01.2018 13:30 FC Basel FC Basel - FC Luzern FC Luzern 1:0 (0:0)
27.01.2018 14:00 BSC Young Boys BSC Young Boys - FC Chiasso FC Chiasso
27.01.2018 14:00 LASK LASK - TSV Hartberg TSV Hartberg
27.01.2018 14:00 RB Salzburg RB Salzburg - SV Ried SV Ried
27.01.2018 14:00 Górnik Zabrze Górnik Zabrze - Partizan Partizan 0:0 (0:0)
27.01.2018 14:00 Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC - FCM Traiskirchen FCM Traiskirchen
27.01.2018 14:00 Baník Ostrava Baník Ostrava - MFK Zemplín Michalovce MFK Zemplín Michalovce 3:3 (2:2)
27.01.2018 14:30 SCR Altach SCR Altach - FC Zürich FC Zürich
27.01.2018 14:30 SV Grödig SV Grödig - WSG Wattens WSG Wattens 0:3 (0:0)
27.01.2018 14:30 Sturm Graz Sturm Graz - SC Wiener Neustadt SC Wiener Neustadt 3:0 (2:0)
27.01.2018 15:00 FC Thun FC Thun - FC Lausanne-Sport FC Lausanne-Sport
27.01.2018 15:00 BK Häcken BK Häcken - Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 3:0 (2:0)
27.01.2018 15:00 SV Mattersburg SV Mattersburg - FC Blau Weiß Linz FC Blau Weiß Linz 5:0 (2:0)
27.01.2018 15:00 Legia Warszawa Legia Warszawa - Silkeborg IF Silkeborg IF 2:0 (1:0)
27.01.2018 16:00 IFK Göteborg IFK Göteborg - Stabæk IF Stabæk IF 3:2 (1:2)
27.01.2018 16:00 Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb - SønderjyskE SønderjyskE 3:0 (0:0)
27.01.2018 16:00 FC St. Gallen FC St. Gallen - Austria Lustenau Austria Lustenau 2:0 (2:0)
27.01.2018 16:00 FC Nordsjælland FC Nordsjælland - Guizhou Hengfeng Guizhou Hengfeng 4:1 (2:1)
27.01.2018 16:00 Halmstads BK Halmstads BK - Falkenbergs FF Falkenbergs FF 0:0 (0:0)
27.01.2018 16:30 BSC Young Boys BSC Young Boys - Neuchâtel Xamax FCS Neuchâtel Xamax FCS
27.01.2018 18:15 Lokomotiv Moskva Lokomotiv Moskva - Östersunds FK Östersunds FK 3:3 (2:0)
28.01.2018 00:00 Atlético Junior Atlético Junior - Independiente Medellín Independiente Medellín 2:1 (0:0)
28.01.2018 01:15 Ñublense Ñublense - Huachipato Huachipato 1:0 (1:0)
28.01.2018 02:15 Real Cartagena Real Cartagena - Jaguares de Córdoba Jaguares de Córdoba 0:4 (0:2)
28.01.2018 02:45 Barcelona SC Barcelona SC - Sport Boys Sport Boys 6:2 (4:1)
28.01.2018 14:00 Rapid Wien Rapid Wien - 1. FC Slovácko 1. FC Slovácko
28.01.2018 15:00 FC Lugano FC Lugano - FC Wil 1900 FC Wil 1900 4:0 (2:0)
28.01.2018 16:00 Zenit St. Petersburg Zenit St. Petersburg - Guangzhou Evergrande Guangzhou Evergrande 4:1 (2:0)
28.01.2018 16:00 Steaua Bucureşti Steaua Bucureşti - Jiāngsū Sūníng Jiāngsū Sūníng 3:1 (1:0)
29.01.2018 11:00 Metalurg Zaporizhya Metalurg Zaporizhya - Dnipro Dnipropetrovsk Dnipro Dnipropetrovsk 0:5 (0:3)
29.01.2018 11:00 Port FC Port FC - Sanfrecce Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 5:2 (2:0)
29.01.2018 12:00 PFC Sumy PFC Sumy - Polissya Zhytomyr 2:2 (1:1)
29.01.2018 12:00 Helios Kharkov Helios Kharkov - Naftovik-Ukrnafta Naftovik-Ukrnafta 5:1 (0:0)
29.01.2018 13:00 Brøndby IF Brøndby IF - Slavia Praha Slavia Praha 2:2 (1:1)
29.01.2018 13:00 FK Astana FK Astana - MŠK Žilina MŠK Žilina 0:1 (0:0)
29.01.2018 13:00 DAC Dunajská Streda DAC Dunajská Streda - FC Helsingør FC Helsingør 1:1 (0:1)
29.01.2018 14:00 Partizan Partizan - Slovan Liberec Slovan Liberec 1:2 (0:1)
29.01.2018 15:00 SK Brann SK Brann - IF Elfsborg IF Elfsborg 0:2 (0:1)
29.01.2018 15:30 Qarabağ FK Qarabağ FK - FK Sarajevo FK Sarajevo 0:2 (0:1)
29.01.2018 15:30 Keşlə FK Keşlə FK - Karpaty Lviv Karpaty Lviv 1:2 (0:1)
29.01.2018 16:00 Piast Gliwice Piast Gliwice - CSKA Moskva CSKA Moskva 0:0 (0:0)
29.01.2018 16:00 PFC Ludogorets Razgrad PFC Ludogorets Razgrad - Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad 3:1 (1:0)
29.01.2018 20:00 USV Allerheiligen USV Allerheiligen - SV Lebring SV Lebring 1:0 (0:0)
30.01.2018 11:00 Wisła Płock Wisła Płock - FC Nitra FC Nitra 2:1 (0:1)
30.01.2018 11:00 Slaven Belupo Slaven Belupo - Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar 3:5 (1:0, 1:1) tab
30.01.2018 11:00 Neman Grodno Neman Grodno - FK Gorodeya FK Gorodeya 3:1 (1:1)
30.01.2018 11:30 FK Fotbal Třinec FK Fotbal Třinec - MFK Zemplín Michalovce MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)
30.01.2018 13:00 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk - FC København FC København 1:2 (0:1)
30.01.2018 14:30 Austria Wien Austria Wien - FC Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno
30.01.2018 15:00 Baník Ostrava Baník Ostrava - SønderjyskE SønderjyskE 1:0 (1:0)
30.01.2018 15:00 Široki Brijeg Široki Brijeg - Rudar Velenje Rudar Velenje 0:1 (0:1)
30.01.2018 15:00 Hessen Kassel Hessen Kassel - Wacker Nordhausen Wacker Nordhausen 3:0 (1:0)
30.01.2018 15:30 Dinamo Moskva Dinamo Moskva - FK AS Trenčín FK AS Trenčín 3:1 (1:1)
30.01.2018 16:00 FC Luzern FC Luzern - FC Rapperswil-Jona FC Rapperswil-Jona
30.01.2018 16:00 Steaua Bucureşti Steaua Bucureşti - NK Osijek NK Osijek 2:0 (1:0)
30.01.2018 16:00 FC Hradec Králové FC Hradec Králové - FC Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)
30.01.2018 16:00 FC Nordsjælland FC Nordsjælland - FC Seoul FC Seoul 3:0 (1:0)
30.01.2018 19:00 RB Salzburg RB Salzburg - USK Anif USK Anif 4:1 (1:0)
30.01.2018 20:45 Bohemian FC Bohemian FC - Longford Town Longford Town 2:1 (1:1)
30.01.2018 23:30 Barcelona SC Barcelona SC - Delfín SC Delfín SC 1:2 (0:2)
31.01.2018 02:30 CS Emelec CS Emelec - Guayaquil City FC Guayaquil City FC 4:1 (2:1)
31.01.2018 09:30 Crvena Zvezda Crvena Zvezda - FK Amkar Perm FK Amkar Perm 1:1 (1:1)
31.01.2018 11:00 Viktoria Žižkov Viktoria Žižkov - FK MAS Táborsko FK MAS Táborsko 3:1 (1:0)
31.01.2018 11:00 Budapesti Vasas Budapesti Vasas - MTK Budapest MTK Budapest 1:2 (0:1)
31.01.2018 12:00 Odds BK Odds BK - Odense BK Odense BK 3:1 (1:0)
31.01.2018 13:00 FC Honka FC Honka - FC Lahti FC Lahti 1:4 (0:1)
31.01.2018 14:00 Shakhter Soligorsk Shakhter Soligorsk - FK Teplice FK Teplice 2:1 (1:1)
31.01.2018 15:00 Slovan Bratislava Slovan Bratislava - Újpest FC Újpest FC 2:1 (0:0)
31.01.2018 15:00 České Budějovice České Budějovice - FC Blau Weiß Linz FC Blau Weiß Linz 0:0 (0:0)
31.01.2018 16:00 Slavia Praha Slavia Praha - Guangzhou Evergrande Guangzhou Evergrande 5:1 (3:0)
31.01.2018 16:00 Aalborg BK Aalborg BK - Sparta Praha Sparta Praha 1:2 (0:0)
31.01.2018 16:30 New England Revolution New England Revolution - New York RB New York RB
31.01.2018 16:30 PFC Ludogorets Razgrad PFC Ludogorets Razgrad - Irtysh Pavlodar Irtysh Pavlodar 2:0 (2:0)
31.01.2018 17:30 Spartak Moskva Spartak Moskva - CSKA Sofia CSKA Sofia 0:0 (0:0)
31.01.2018 18:30 FC Flora FC Flora - JK Nõmme Kalju JK Nõmme Kalju 1:2 (1:1)
31.01.2018 19:00 AC Bellinzona AC Bellinzona - Yverdon-Sport FC Yverdon-Sport FC 0:2 (0:0)
31.01.2018 19:00 Wacker Burghausen Wacker Burghausen - TSV Buchbach TSV Buchbach 4:0 (3:0)
31.01.2018 20:30 Cobh Ramblers Cobh Ramblers - Waterford United Waterford United 0:1 (0:0)
01.02.2018 09:30 Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons - Guangzhou R&F Guangzhou R&F 0:4 (0:2)
01.02.2018 11:00 Málaga CF Málaga CF - Shonan Bellmare Shonan Bellmare 0:0 (0:0)
01.02.2018 11:00 Neman Grodno Neman Grodno - FK Smolevichy-STI FK Smolevichy-STI 0:0 (0:0)
01.02.2018 13:00 MŠK Žilina MŠK Žilina - Shandong Luneng Shandong Luneng 1:2 (0:2)
01.02.2018 14:30 Strømmen IF Strømmen IF - Stabæk IF Stabæk IF 2:1 (1:0)
01.02.2018 14:30 Tromsø IL Tromsø IL - Rubin Kazan Rubin Kazan 1:0 (0:0)
01.02.2018 15:00 Jagiellonia Białystok Jagiellonia Białystok - Karpaty Lviv Karpaty Lviv 2:1 (1:0)
01.02.2018 15:00 FK Dukla Praha FK Dukla Praha - FK Rostov FK Rostov 1:3 (0:1)
01.02.2018 15:00 NK Triglav NK Triglav - MFK Ružomberok MFK Ružomberok 1:2 (1:2)
01.02.2018 15:00 Örebro SK Örebro SK - F91 Dudelange F91 Dudelange 0:0 (0:0)
01.02.2018 16:00 Legia Warszawa Legia Warszawa - Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň 1:5 (0:3)
01.02.2018 20:45 Sligo Rovers Sligo Rovers - Finn Harps Finn Harps 2:1 (1:1)
02.02.2018 10:30 Green Gully SC Green Gully SC - FC Bulleen Lions FC Bulleen Lions 3:0 (3:0)
02.02.2018 11:00 GKS Tychy '71 GKS Tychy '71 - SFC Opava SFC Opava 1:2 (1:1)
02.02.2018 13:00 Djurgårdens IF Djurgårdens IF - Syrianska FC Syrianska FC 3:1 (1:0)
02.02.2018 13:00 Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar - FK Sutjeska FK Sutjeska 0:1 (0:0)
02.02.2018 13:00 Puszcza Niepołomice Puszcza Niepołomice - FK Frýdek-Místek FK Frýdek-Místek 2:0 (2:0)
02.02.2018 13:35 Vålerenga IF Vålerenga IF - Kristiansund BK Kristiansund BK 2:1 (1:0)
02.02.2018 14:00 Molde FK Molde FK - FK Bodø/Glimt FK Bodø/Glimt 1:2 (0:1)
02.02.2018 14:00 Silkeborg IF Silkeborg IF - Randers FC Randers FC 2:2 (0:1)
02.02.2018 14:00 Spartak Trnava Spartak Trnava - FC Hradec Králové FC Hradec Králové 2:3 (1:2)
02.02.2018 14:00 Śląsk Wrocław Śląsk Wrocław - FC Nitra FC Nitra 3:2 (1:0)
02.02.2018 15:00 Dundalk FC Dundalk FC - FC Seoul FC Seoul 1:0 (0:0)
02.02.2018 15:00 FK Čukarički-Stankom FK Čukarički-Stankom - MFK Karvina MFK Karvina 0:0 (0:0)
02.02.2018 15:30 Legia Warszawa Legia Warszawa - Shanghai Shenxin Shanghai Shenxin 1:1 (1:1)
02.02.2018 16:00 FC Nordsjælland FC Nordsjælland - CSKA Moskva CSKA Moskva 1:1 (1:1)
02.02.2018 16:30 Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC - Levski Sofia Levski Sofia 1:3 (1:0)
02.02.2018 18:00 Kapfenberger SV 1919 Kapfenberger SV 1919 - SC Weiz SC Weiz 3:2 (1:1)
02.02.2018 18:00 NK Osijek NK Osijek - Lokomotiv Moskva Lokomotiv Moskva 0:1 (0:1)
03.02.2018 00:00 Barcelona SC Barcelona SC - Guayaquil City FC Guayaquil City FC 1:1 (1:1)
03.02.2018 02:30 CS Emelec CS Emelec - Delfín SC Delfín SC 3:1 (1:0)
03.02.2018 08:00 AIK Solna AIK Solna - FC Midtjylland FC Midtjylland 1:3 (1:0)
03.02.2018 11:00 Union Vöcklamarkt Union Vöcklamarkt - FC Blau Weiß Linz FC Blau Weiß Linz
03.02.2018 11:00 MTK Budapest MTK Budapest - Budapest Honvéd Budapest Honvéd 1:3 (0:1)
03.02.2018 11:00 ŁKS Łódź ŁKS Łódź - GKS Bełchatów GKS Bełchatów 2:2 (2:1)
03.02.2018 12:00 TSV Hartberg TSV Hartberg - TUS Bad Gleichenberg TUS Bad Gleichenberg
03.02.2018 12:00 Górnik Zabrze Górnik Zabrze - MFK Zemplín Michalovce MFK Zemplín Michalovce 5:0 (3:0)
03.02.2018 13:00 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk - Slavia Praha Slavia Praha 3:2 (2:1)
03.02.2018 13:00 Djurgårdens IF Djurgårdens IF - HJK Helsinki HJK Helsinki
03.02.2018 14:15 Aalborg BK Aalborg BK - Thisted FC Thisted FC 2:0 (1:0)
03.02.2018 15:00 Partizan Partizan - FK Teplice FK Teplice 2:0 (0:0)
03.02.2018 15:00 FC FASTAV Zlín FC FASTAV Zlín - BATE Borisov BATE Borisov 2:3 (2:2)
03.02.2018 15:30 Dinamo Moskva Dinamo Moskva - Vysočina Jihlava Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)
03.02.2018 16:00 IFK Göteborg IFK Göteborg - Odense BK Odense BK 2:1 (0:0)
03.02.2018 16:00 FC Midtjylland FC Midtjylland - Guangzhou Evergrande Guangzhou Evergrande 1:2 (0:1)
03.02.2018 19:00 Chattanooga FC Chattanooga FC - FC Dallas FC Dallas
03.02.2018 20:00 Florida International Univ. - Minnesota United FC Minnesota United FC
03.02.2018 20:30 New England Revolution New England Revolution - Malmö FF Malmö FF 0:1 (0:0)
03.02.2018 23:00 Chicago Fire Chicago Fire - South Florida Bulls
03.02.2018 23:30 Real Salt Lake Real Salt Lake - Los Angeles Galaxy Los Angeles Galaxy
04.02.2018 02:00 Seattle Sounders Seattle Sounders - Portland Timbers Portland Timbers
04.02.2018 13:00 BK Häcken BK Häcken - FK Astana FK Astana 2:0 (1:0)
04.02.2018 13:00 Lech Poznań Lech Poznań - GKS Tychy '71 GKS Tychy '71 2:0 (1:0)
04.02.2018 15:00 Zenit St. Petersburg Zenit St. Petersburg - Slovan Bratislava Slovan Bratislava 0:0 (0:0)
04.02.2018 15:00 Crvena Zvezda Crvena Zvezda - Újpest FC Újpest FC 1:1 (0:1)
04.02.2018 15:00 FK Dukla Praha FK Dukla Praha - Vardar Skopje Vardar Skopje 0:1 (0:0)
04.02.2018 16:00 SV Ried SV Ried - Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň 0:0 (0:0)
05.02.2018 12:00 PFC Sumy PFC Sumy - Metalurg Zaporizhya Metalurg Zaporizhya 7:0 (2:0)
05.02.2018 13:00 FC Seoul FC Seoul - Örebro SK Örebro SK 1:0 (0:0)
05.02.2018 13:00 Muangthong United Muangthong United - Sanfrecce Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 0:1 (0:0)
05.02.2018 14:00 Lokomotiv Moskva Lokomotiv Moskva - Kalmar FF Kalmar FF 1:1 (0:1)
05.02.2018 15:00 Beijing Guoan Beijing Guoan - Dalkurd FF Dalkurd FF 1:3 (1:3)
05.02.2018 15:00 Vojvodina Vojvodina - Olimpija Ljubljana Olimpija Ljubljana 3:2 (2:1)
05.02.2018 15:00 FK Čukarički-Stankom FK Čukarički-Stankom - Shakhter Soligorsk Shakhter Soligorsk 1:1 (1:1)
05.02.2018 17:00 Levski Sofia Levski Sofia - Gżira United Gżira United 2:1 (1:1)
05.02.2018 21:00 Aarhus GF Aarhus GF - FK Jablonec FK Jablonec 5:4 (1:0, 1:1) tab
06.02.2018 10:00 Oakleigh Cannons Oakleigh Cannons - Heidelberg United Heidelberg United 3:0 (0:0)
06.02.2018 12:45 Vålerenga IF Vålerenga IF - Kongsvinger IL Kongsvinger IL 4:0 (2:0)
06.02.2018 13:00 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk - Jiāngsū Sūníng Jiāngsū Sūníng 0:1 (0:0)
06.02.2018 13:00 FK Astana FK Astana - Liáoníng Hóngyùn Liáoníng Hóngyùn 6:0 (4:0)
06.02.2018 14:00 FC Ufa FC Ufa - FC Nitra FC Nitra 0:0 (0:0)
06.02.2018 14:30 Slovan Bratislava Slovan Bratislava - NK Veres NK Veres 0:1 (0:0)
06.02.2018 15:00 FC Zbrojovka Brno FC Zbrojovka Brno - BATE Borisov BATE Borisov 0:1 (0:1)
06.02.2018 15:00 Vojvodina Vojvodina - Vysočina Jihlava Vysočina Jihlava 2:3 (0:0)
06.02.2018 16:00 FK Krasnodar FK Krasnodar - Strømsgodset IF Strømsgodset IF 2:1 (2:1)
06.02.2018 17:00 Stade Nyonnais Stade Nyonnais - Hammarby IF Hammarby IF 1:2 (0:1)
06.02.2018 18:00 TSV Hartberg TSV Hartberg - FC Gleisdorf 09 FC Gleisdorf 09
06.02.2018 18:00 Elche CF Elche CF - CSKA Moskva CSKA Moskva 0:3 (0:2)
06.02.2018 20:30 New England Revolution New England Revolution - FC Cincinnati FC Cincinnati
07.02.2018 08:00 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk - AIK Solna AIK Solna 2:0 (0:0)
07.02.2018 10:00 Shanghai Shenxin Shanghai Shenxin - Borussia Dortmund II Borussia Dortmund II 0:3 (0:1)
07.02.2018 12:00 Široki Brijeg Široki Brijeg - NK Celje NK Celje 2:0 (1:0)
07.02.2018 13:30 FC Nordsjælland FC Nordsjælland - FC Roskilde FC Roskilde 1:2 (1:1)
07.02.2018 14:00 ŁKS Łódź ŁKS Łódź - FK Gorodeya FK Gorodeya 1:0 (0:0)
07.02.2018 15:00 FK Dukla Praha FK Dukla Praha - Újpest FC Újpest FC 0:0 (0:0)
07.02.2018 15:00 Dinamo Moskva Dinamo Moskva - FK Amkar Perm FK Amkar Perm 2:1 (2:0)
07.02.2018 16:00 SV Ried SV Ried - Shanghai Shenxin Shanghai Shenxin 5:0 (2:0)
07.02.2018 16:00 Warta Poznań Warta Poznań - Widzew Łódź Widzew Łódź 0:1 (0:1)
07.02.2018 16:30 Zenit St. Petersburg Zenit St. Petersburg - Crvena Zvezda Crvena Zvezda 1:0 (1:0)
07.02.2018 16:30 Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň - Guizhou Hengfeng Guizhou Hengfeng 2:1 (1:0)
07.02.2018 18:30 Sparta Praha Sparta Praha - Spartak Moskva Spartak Moskva 1:2 (1:1)
08.02.2018 09:30 South Melbourne FC South Melbourne FC - Guangzhou R&F Guangzhou R&F 3:0 (2:0)
08.02.2018 12:00 FK Astana FK Astana - Shandong Luneng Shandong Luneng 3:0 (1:0)
08.02.2018 14:00 SK Brann SK Brann - Viking FK Viking FK 3:2 (2:1)
08.02.2018 14:30 Partizan Partizan - Shakhter Soligorsk Shakhter Soligorsk 2:1 (0:0)
08.02.2018 14:30 Olimpija Ljubljana Olimpija Ljubljana - FK Rostov FK Rostov 3:3 (2:0)
08.02.2018 15:00 Anzhi Makhachkala Anzhi Makhachkala - Dinamo Minsk Dinamo Minsk 2:0 (0:0)
08.02.2018 16:00 FK Krasnodar FK Krasnodar - Videoton FC Videoton FC 0:1 (0:1)
08.02.2018 16:00 Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 - Kalmar FF Kalmar FF 1:0 (0:0)
08.02.2018 16:30 Dinamo Kiev Dinamo Kiev - Tianjin Teda Tianjin Teda 3:1 (1:1)
08.02.2018 17:00 Chicago Fire Chicago Fire - Philadelphia Union Philadelphia Union
08.02.2018 20:30 D.C. United D.C. United - Malmö FF Malmö FF 1:2 (0:0)
09.02.2018 05:00 Iwaki SC - Vancouver Whitecaps Vancouver Whitecaps
09.02.2018 07:00 Consadole Sapporo Consadole Sapporo - Columbus Crew Columbus Crew
09.02.2018 09:30 Neman Grodno Neman Grodno - FK Trakai FK Trakai 1:3 (1:1)
09.02.2018 11:00 Viktoria Žižkov Viktoria Žižkov - MFK Ružomberok MFK Ružomberok 2:1 (0:1)
09.02.2018 12:30 JK Nõmme Kalju JK Nõmme Kalju - FC Honka FC Honka 1:1 (0:0)
09.02.2018 12:45 Vålerenga IF Vålerenga IF - Stabæk IF Stabæk IF 4:2 (3:2)
09.02.2018 13:00 Odds BK Odds BK - FK Haugesund FK Haugesund 0:0 (0:0)
09.02.2018 15:00 Östers IF Östers IF - Mjällby AIF Mjällby AIF 0:2 (0:1)
09.02.2018 15:00 Kristiansund BK Kristiansund BK - Aalesunds FK Aalesunds FK 1:1 (0:0)
09.02.2018 15:00 FC Ufa FC Ufa - FK Čukarički-Stankom FK Čukarički-Stankom 0:1 (0:0)
09.02.2018 15:30 TSV 1860 München TSV 1860 München - Beijing Renhe FC Beijing Renhe FC 2:1 (1:1)
09.02.2018 16:00 Molde FK Molde FK - Lillestrøm SK Lillestrøm SK
09.02.2018 16:00 Lokomotiv Moskva Lokomotiv Moskva - Strømsgodset IF Strømsgodset IF 2:2 (1:1)
09.02.2018 18:00 Kapfenberger SV 1919 Kapfenberger SV 1919 - TUS Bad Gleichenberg TUS Bad Gleichenberg 3:3 (0:2)
09.02.2018 18:00 USV Gnas USV Gnas - USV Allerheiligen USV Allerheiligen 8:0 (4:0)
09.02.2018 18:30 Rot-Weiß Oberhausen Rot-Weiß Oberhausen - TSV Steinbach TSV Steinbach 2:2 (1:0)
09.02.2018 20:00 Austria Lustenau Austria Lustenau - TSV Höchst 5:1 (1:0)
09.02.2018 20:00 Drogheda United Drogheda United - Bray Wanderers Bray Wanderers 1:1 (0:1)
09.02.2018 20:30 Waterford United Waterford United - Shelbourne FC Shelbourne FC 2:2 (1:2)
09.02.2018 20:45 Galway United Galway United - Bohemian FC Bohemian FC 0:2 (0:2)
10.02.2018 09:15 Krylia Sovetov Krylia Sovetov - FK Rīga FK Rīga 0:1 (0:0)
10.02.2018 10:00 Zenit St. Petersburg Zenit St. Petersburg - NK Maribor NK Maribor 3:1 (2:0)
10.02.2018 12:00 TSV Hartberg TSV Hartberg - Sturm Graz (A) Sturm Graz (A)
10.02.2018 14:00 TSV Hartberg TSV Hartberg - FCM Traiskirchen FCM Traiskirchen
10.02.2018 14:00 Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC - First Vienna FC First Vienna FC
10.02.2018 14:00 FC Hard FC Hard - Austria Lustenau Austria Lustenau
10.02.2018 14:00 Spartak Trnava Spartak Trnava - MFK Karvina MFK Karvina 3:1 (0:1)
10.02.2018 14:00 IK Frej IK Frej - Hammarby IF Hammarby IF 4:1 (1:0)
10.02.2018 14:00 FC FASTAV Zlín FC FASTAV Zlín - Slovan Bratislava Slovan Bratislava 3:2 (1:0)
10.02.2018 14:00 Sigma Olomouc Sigma Olomouc - Slovan Liberec Slovan Liberec 1:2 (0:1)
10.02.2018 14:30 FK Teplice FK Teplice - FK MAS Táborsko FK MAS Táborsko 1:0 (1:0)
10.02.2018 15:00 Djurgårdens IF Djurgårdens IF - FK Bodø/Glimt FK Bodø/Glimt 3:1 (0:0)
10.02.2018 15:00 Bohemians 1905 Bohemians 1905 - MFK Ružomberok MFK Ružomberok 1:0 (0:0)
10.02.2018 15:00 FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav - České Budějovice České Budějovice 4:0 (2:0)
10.02.2018 15:00 Baník Ostrava Baník Ostrava - Slavia Praha Slavia Praha 2:3 (2:1)
10.02.2018 22:00 Nashville SC Nashville SC - Atlanta United FC Atlanta United FC
11.02.2018 04:00 New York City FC New York City FC - Los Angeles Galaxy Los Angeles Galaxy
11.02.2018 15:00 FK Budućnost Podgorica FK Budućnost Podgorica - FK Amkar Perm FK Amkar Perm 0:3 (0:1)
12.02.2018 16:00 Videoton FC Videoton FC - Tianjin Teda Tianjin Teda 3:1 (2:0)
13.02.2018 14:00 FC Blau Weiß Linz FC Blau Weiß Linz - FK MAS Táborsko FK MAS Táborsko 3:1 (2:0)
13.02.2018 16:30 SK Brann SK Brann - Puskás FC Puskás FC 1:0 (0:0)
13.02.2018 18:00 SC/ESV Parndorf SC/ESV Parndorf - SC Wiener Neustadt SC Wiener Neustadt
14.02.2018 03:30 Atlético San Luis Atlético San Luis - New York City FC New York City FC 3:0 (1:0)
14.02.2018 14:00 Molde FK Molde FK - Kristiansund BK Kristiansund BK 1:0 (1:0)
14.02.2018 14:30 Újpest FC Újpest FC - Gyirmót SE Gyirmót SE 2:1 (1:0)
14.02.2018 15:00 Dinamo Moskva Dinamo Moskva - FK Zeta FK Zeta 1:0 (1:0)
14.02.2018 19:00 New England Revolution New England Revolution - FC Dallas FC Dallas
14.02.2018 22:00 Portland Timbers Portland Timbers - Houston Dynamo Houston Dynamo 1:1 (1:1)
15.02.2018 01:00 Chicago Fire Chicago Fire - Impact de Montréal Impact de Montréal
15.02.2018 01:00 New York RB New York RB - Sporting Kansas City Sporting Kansas City
15.02.2018 16:30 Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 - Rubin Kazan Rubin Kazan 1:0 (0:0)
15.02.2018 18:00 Vålerenga IF Vålerenga IF - Tromsø IL Tromsø IL 0:3 (0:2)
16.02.2018 04:30 Fresno FC Fresno FC - Los Angeles Galaxy Los Angeles Galaxy 1:3 (1:1)
16.02.2018 13:00 Odds BK Odds BK - Stabæk IF Stabæk IF 4:0 (2:0)
16.02.2018 14:30 TSV 1860 München TSV 1860 München - FC Blau Weiß Linz FC Blau Weiß Linz 1:0 (0:0)
16.02.2018 15:00 NK Krško NK Krško - TSV Hartberg TSV Hartberg 0:2 (0:2)
16.02.2018 15:00 SV Ried SV Ried - České Budějovice České Budějovice 1:1 (1:0)
16.02.2018 15:00 SC Wiener Neustadt SC Wiener Neustadt - Szombathelyi Haladás Szombathelyi Haladás 1:1 (0:0)
16.02.2018 15:30 Bayern München II Bayern München II - FC Liefering FC Liefering
16.02.2018 16:00 Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 - SK Brann SK Brann 2:3 (0:2)
16.02.2018 18:00 Floridsdorfer AC Floridsdorfer AC - SR Donaufeld SR Donaufeld
16.02.2018 18:00 Austria Wien (A) Austria Wien (A) - Kapfenberger SV 1919 Kapfenberger SV 1919 2:4 (1:0)
16.02.2018 18:00 FK Haugesund FK Haugesund - Viking FK Viking FK 1:2 (0:2)
16.02.2018 20:45 Shelbourne FC Shelbourne FC - Galway United Galway United 0:1 (0:0)
17.02.2018 13:00 FK Loko Vltavín FK Loko Vltavín - FK MAS Táborsko FK MAS Táborsko 2:1 (0:0)
17.02.2018 14:20 Wacker Burghausen Wacker Burghausen - FC Wacker Innsbruck FC Wacker Innsbruck 1:0 (1:0)
17.02.2018 16:30 FK Rostov FK Rostov - Aalesunds FK Aalesunds FK 2:1 (2:0)
17.02.2018 17:00 NK Maribor NK Maribor - NK Celje NK Celje 4:1 (2:0)
17.02.2018 20:00 Portland Timbers Portland Timbers - FC Dallas FC Dallas
17.02.2018 23:00 Phoenix Rising Phoenix Rising - Sporting Kansas City Sporting Kansas City 1:2 (1:2)
17.02.2018 23:00 San Jose Earthquakes San Jose Earthquakes - Los Angeles Galaxy Los Angeles Galaxy
17.02.2018 23:00 Columbus Crew Columbus Crew - Atlanta United FC Atlanta United FC
17.02.2018 23:00 D.C. United D.C. United - Philadelphia Union Philadelphia Union
18.02.2018 01:30 Charleston Battery Charleston Battery - Minnesota United FC Minnesota United FC 1:0 (1:0)
18.02.2018 01:30 Impact de Montréal Impact de Montréal - Tampa Bay Rowdies Tampa Bay Rowdies
18.02.2018 02:15 New York RB New York RB - Houston Dynamo Houston Dynamo
18.02.2018 04:00 Las Vegas Lights FC Las Vegas Lights FC - Vancouver Whitecaps Vancouver Whitecaps
18.02.2018 15:00 Dinamo Moskva Dinamo Moskva - Dinamo Minsk Dinamo Minsk 2:2 (2:0)
18.02.2018 16:00 Tromsø IL Tromsø IL - FK Rostov FK Rostov
18.02.2018 16:30 Rubin Kazan Rubin Kazan - Vålerenga IF Vålerenga IF
18.02.2018 16:30 Molde FK Molde FK - FK Krasnodar FK Krasnodar 1:2 (0:1)
19.02.2018 01:00 Los Angeles FC Los Angeles FC - Vancouver Whitecaps Vancouver Whitecaps 4:4 (2:3)
20.02.2018 16:00 Kristiansund BK Kristiansund BK - FK Krasnodar FK Krasnodar
21.02.2018 11:45 Levante UD Levante UD - FC Ufa FC Ufa
21.02.2018 16:00 Aalesunds FK Aalesunds FK - IK Start IK Start 0:0 (0:0)
21.02.2018 17:00 Rubin Kazan Rubin Kazan - Lillestrøm SK Lillestrøm SK
21.02.2018 18:00 Sturm Graz Sturm Graz - SC Kalsdorf SC Kalsdorf
21.02.2018 19:00 New England Revolution New England Revolution - Sporting Kansas City Sporting Kansas City
21.02.2018 22:00 Charleston Battery Charleston Battery - Columbus Crew Columbus Crew
21.02.2018 22:00 Chicago Fire Chicago Fire - Nashville SC Nashville SC
21.02.2018 22:00 New York RB New York RB - Portland Timbers Portland Timbers
21.02.2018 23:00 D.C. United D.C. United - Jacksonville Armada Jacksonville Armada 2:1 (1:0)
22.02.2018 01:00 Houston Dynamo Houston Dynamo - Phoenix Rising Phoenix Rising 1:0 (1:0)
22.02.2018 01:30 Minnesota United FC Minnesota United FC - Atlanta United FC Atlanta United FC
22.02.2018 01:30 Philadelphia Union Philadelphia Union - Impact de Montréal Impact de Montréal
22.02.2018 10:00 Baltika Kaliningrad Baltika Kaliningrad - Dinamo Moskva Dinamo Moskva 0:2 (0:0)
22.02.2018 16:00 Rosenborg BK Rosenborg BK - FK Krasnodar FK Krasnodar
22.02.2018 18:00 Vålerenga IF Vålerenga IF - Molde FK Molde FK
23.02.2018 12:00 Kongsvinger IL Kongsvinger IL - Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa IL 2:1 (1:0)
23.02.2018 13:30 Raków Częstochowa Raków Częstochowa - ŁKS Łódź ŁKS Łódź 1:2 (1:1)
23.02.2018 17:00 Stabæk IF Stabæk IF - FK Rostov FK Rostov 0:1 (0:1)
24.02.2018 17:30 Chicago Fire Chicago Fire - Orlando City Orlando City
24.02.2018 22:00 Phoenix Rising Phoenix Rising - New York RB New York RB 2:1 (1:0)
24.02.2018 23:00 Minnesota United FC Minnesota United FC - Columbus Crew Columbus Crew
24.02.2018 23:00 Impact de Montréal Impact de Montréal - New York City FC New York City FC
25.02.2018 00:00 Portland Timbers Portland Timbers - Sporting Kansas City Sporting Kansas City 3:2 (0:1)
25.02.2018 01:30 Charleston Battery Charleston Battery - Atlanta United FC Atlanta United FC
25.02.2018 01:30 Philadelphia Union Philadelphia Union - Tampa Bay Rowdies Tampa Bay Rowdies
25.02.2018 02:15 Houston Dynamo Houston Dynamo - New England Revolution New England Revolution 3:4 (0:0, 1:1) tab
25.02.2018 04:00 Los Angeles Galaxy Los Angeles Galaxy - Vancouver Whitecaps Vancouver Whitecaps
25.02.2018 05:00 D.C. United D.C. United - Las Vegas Lights FC Las Vegas Lights FC
25.02.2018 14:00 Strømsgodset IF Strømsgodset IF - Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 2:3 (2:1)
25.02.2018 15:00 Rubin Kazan Rubin Kazan - Rosenborg BK Rosenborg BK
25.02.2018 16:00 FK Bodø/Glimt FK Bodø/Glimt - IK Start IK Start 1:0 (1:0)
25.02.2018 16:00 Kristiansund BK Kristiansund BK - FK Haugesund FK Haugesund 0:1 (0:1)
25.02.2018 18:00 Molde FK Molde FK - Dinamo Brest Dinamo Brest 4:1 (1:1)
26.02.2018 13:00 PFC Sumy PFC Sumy - Metalurg Zaporizhya Metalurg Zaporizhya 10:3 (7:0)
27.02.2018 14:30 Malmö FF Malmö FF - FC Roskilde FC Roskilde 2:2 (1:2)
27.02.2018 16:00 FC Sheriff FC Sheriff - Kuopion PS Kuopion PS 0:1 (0:0)
28.02.2018 16:00 Rosenborg BK Rosenborg BK - Dinamo Brest Dinamo Brest
28.02.2018 16:00 Stabæk IF Stabæk IF - Viking FK Viking FK 2:1 (1:1)
01.03.2018 01:30 LDU Quito LDU Quito - Phoenix Rising Phoenix Rising 3:2 (1:0, 2:2) tab
03.03.2018 14:00 Falkenbergs FF Falkenbergs FF - Mjällby AIF Mjällby AIF 2:2 (2:0)
03.03.2018 15:00 Molde FK Molde FK - Aalesunds FK Aalesunds FK
03.03.2018 16:00 Vålerenga IF Vålerenga IF - IK Start IK Start
04.03.2018 16:00 FK Bodø/Glimt FK Bodø/Glimt - Tromsø IL Tromsø IL 4:1 (3:1)
04.03.2018 18:00 Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 - Stabæk IF Stabæk IF 3:2 (0:2)
05.03.2018 18:30 Lillestrøm SK Lillestrøm SK - Rosenborg BK Rosenborg BK 0:0 (0:0)
07.03.2018 15:00 Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt - FK Kazanka Moskva FK Kazanka Moskva
07.03.2018 18:45 FC Barcelona FC Barcelona - Espanyol Barcelona Espanyol Barcelona 4:2 (0:0, 0:0) tab
10.03.2018 15:00 Halmstads BK Halmstads BK - Husqvarna FF Husqvarna FF 4:0 (3:0)
12.03.2018 16:00 Kongsvinger IL Kongsvinger IL - Sichuan Longfor Sichuan Longfor 6:1 (2:1)
13.03.2018 14:30 Hansa Rostock Hansa Rostock - Świt Skolwin
16.03.2018 17:00 IFK Göteborg IFK Göteborg - IF Brommapojkarna IF Brommapojkarna 3:0 (2:0)
16.03.2018 18:30 Östers IF Östers IF - GAIS Göteborg GAIS Göteborg 2:2 (1:1)
17.03.2018 13:00 Halmstads BK Halmstads BK - Trelleborgs FF Trelleborgs FF 1:2 (0:1)
17.03.2018 14:00 Kalmar FF Kalmar FF - IFK Norrköping IFK Norrköping
18.03.2018 14:00 Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa IL - Stabæk IF Stabæk IF 4:3 (3:2)
21.03.2018 18:00 Feyenoord Feyenoord - ADO Den Haag ADO Den Haag
22.03.2018 12:00 Sint-Truidense VV Sint-Truidense VV - Lierse SK Lierse SK 2:2 (1:1)
22.03.2018 14:00 Hamburger SV Hamburger SV - Odense BK Odense BK 3:0 (2:0)
22.03.2018 15:00 Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen - VfL Bochum VfL Bochum
22.03.2018 15:00 Viktoria Žižkov Viktoria Žižkov - Dynamo Dresden Dynamo Dresden
22.03.2018 18:30 1. FC Union Berlin 1. FC Union Berlin - VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
23.03.2018 12:00 Ruch Chorzów Ruch Chorzów - FK Frýdek-Místek FK Frýdek-Místek 2:1 (1:0)
23.03.2018 12:00 FK Jablonec FK Jablonec - 1. FK Příbram 1. FK Příbram 2:1 (0:1)
23.03.2018 12:45 Vålerenga IF Vålerenga IF - JK Nõmme Kalju JK Nõmme Kalju 3:1 (1:0)
23.03.2018 13:00 FC Banants FC Banants - FK Ararat Moskva 1:1 (0:1)
23.03.2018 13:00 Zagłębie Sosnowiec Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom Radomiak Radom 1:1 (1:0)
23.03.2018 13:00 TPS Turku TPS Turku - JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä 2:2 (2:1)
23.03.2018 14:00 SK Brann SK Brann - Sandnes Ulf Sandnes Ulf
23.03.2018 14:00 Budapest Honvéd Budapest Honvéd - FK AS Trenčín FK AS Trenčín 2:2 (1:0)
23.03.2018 15:00 SC Wiener Neustadt SC Wiener Neustadt - Rapid Wien Rapid Wien 1:0 (1:0)
23.03.2018 15:00 FK Rostov FK Rostov - Akhmat Grozny Akhmat Grozny 0:2 (0:1)
23.03.2018 15:00 Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue - FK Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav
23.03.2018 15:30 NK Domžale NK Domžale - Udinese Calcio Udinese Calcio
23.03.2018 15:30 Royal Excel Mouscron Royal Excel Mouscron - Sporting Charleroi Sporting Charleroi 1:1 (0:0)
23.03.2018 16:00 Boluspor Boluspor - Fenerbahçe Fenerbahçe
23.03.2018 16:00 FK Bodø/Glimt FK Bodø/Glimt - Aalesunds FK Aalesunds FK 3:0 (2:0)
23.03.2018 16:00 Mjøndalen IF Mjøndalen IF - Lillestrøm SK Lillestrøm SK
23.03.2018 16:00 Royal Antwerp FC Royal Antwerp FC - ÍA Akranes ÍA Akranes 3:1 (2:0)
23.03.2018 16:00 Alemannia Haibach Alemannia Haibach - Eintracht Frankfurt Eintracht Frankfurt
23.03.2018 16:00 Sarpsborg 08 Sarpsborg 08 - Strømmen IF Strømmen IF 3:1 (1:0)
23.03.2018 16:00 Molde FK Molde FK - Ranheim IL Ranheim IL 1:1 (1:1)
23.03.2018 16:30 Hamarkameratene Hamarkameratene - Florø SK Florø SK 2:0 (2:0)
23.03.2018 18:00 1. FC Nürnberg 1. FC Nürnberg - SV Ried SV Ried
23.03.2018 18:00 AS Monaco AS Monaco - Genoa CFC Genoa CFC 4:1 (2:1)
24.03.2018 13:00 IFK Göteborg IFK Göteborg - Örgryte IS Örgryte IS
24.03.2018 13:00 Wisła Kraków Wisła Kraków - Piast Gliwice Piast Gliwice 2:0 (0:0)
24.03.2018 13:00 Lech Poznań Lech Poznań - Chrobry Głogów Chrobry Głogów 2:1 (1:0)
24.03.2018 14:00 Örebro SK Örebro SK - AFC Eskilstuna AFC Eskilstuna
24.03.2018 14:00 HJK Helsinki HJK Helsinki - FCI Levadia FCI Levadia 0:0 (0:0)
24.03.2018 14:30 Sassuolo Calcio Sassuolo Calcio - Bassano Virtus Bassano Virtus
24.03.2018 15:00 IF Elfsborg IF Elfsborg - Halmstads BK Halmstads BK
24.03.2018 15:00 Gefle IF Gefle IF - IK Sirius IK Sirius
24.03.2018 15:00 IF Brommapojkarna IF Brommapojkarna - Djurgårdens IF Djurgårdens IF
24.03.2018 15:00 IK Start IK Start - Viking FK Viking FK
24.03.2018 15:00 BK Häcken BK Häcken - Falkenbergs FF Falkenbergs FF 4:1 (2:1)
24.03.2018 16:00 Kristiansund BK Kristiansund BK - Levanger FK Levanger FK
24.03.2018 19:48 Górnik Zabrze