1. Journée
03.02.2017 23:10 Libertad - Guaraní 3:2 (2:1)
04.02.2017 22:00 General Díaz - Sportivo Luqueño 2:1 (1:1)
05.02.2017 00:10 Sol de América - Independiente FBC 1:1 (1:1)
22:00 Rubio Ñu - Cerro Porteño 0:3 (0:2)
06.02.2017 00:10 Club Nacional - Deportivo Capiatá 1:2 (1:1)
23:00 Sportivo Trinidense - Club Olimpia 0:3 (0:1)
2. Journée
10.02.2017 23:10 Independiente FBC - General Díaz 0:0 (0:0)
11.02.2017 22:00 Rubio Ñu - Sportivo Trinidense 1:1 (0:0)
12.02.2017 00:10 Guaraní - Sol de América 2:1 (1:0)
22:00 Cerro Porteño - Club Nacional 2:1 (1:1)
13.02.2017 00:10 Deportivo Capiatá - Libertad 1:2 (0:2)
08.03.2017 23:00 Sportivo Luqueño - Club Olimpia 0:0 (0:0)
3. Journée
17.02.2017 22:00 Sportivo Trinidense - Sportivo Luqueño 3:3 (2:2)
18.02.2017 00:10 General Díaz - Guaraní 1:2 (1:0)
22:00 Sol de América - Deportivo Capiatá 1:1 (0:0)
19.02.2017 00:10 Libertad - Cerro Porteño 2:1 (0:1)
22:00 Club Olimpia - Independiente FBC 1:1 (1:1)
20.02.2017 00:10 Club Nacional - Rubio Ñu 0:3 (0:0)
4. Journée
24.02.2017 22:00 Independiente FBC - Sportivo Luqueño 1:0 (0:0)
25.02.2017 00:10 Rubio Ñu - Libertad 0:0 (0:0)
22:00 Cerro Porteño - Sol de América 0:3 (0:1)
26.02.2017 00:10 Club Nacional - Sportivo Trinidense 1:1 (0:1)
22:00 Guaraní - Club Olimpia 3:3 (1:1)
27.02.2017 00:10 Deportivo Capiatá - General Díaz 1:2 (0:0)
5. Journée
03.03.2017 22:00 Sportivo Trinidense - Independiente FBC 1:4 (1:3)
04.03.2017 00:10 Libertad - Club Nacional 1:1 (1:1)
05.03.2017 00:10 Club Olimpia - Deportivo Capiatá 2:0 (0:0)
22:00 Sol de América - Rubio Ñu 3:0 (0:0)
06.03.2017 00:10 General Díaz - Cerro Porteño 1:2 (0:2)
16.03.2017 00:10 Sportivo Luqueño - Guaraní 0:1 (0:1)
6. Journée
10.03.2017 22:30 Rubio Ñu - General Díaz 2:3 (0:2)
11.03.2017 22:00 Guaraní - Independiente FBC 3:2 (2:2)
12.03.2017 00:10 Club Nacional - Sol de América 1:1 (1:1)
22:00 Cerro Porteño - Club Olimpia 2:1 (2:0)
13.03.2017 00:20 Deportivo Capiatá - Sportivo Luqueño 0:1 (0:0)
23:00 Libertad - Sportivo Trinidense 2:2 (1:2)
7. Journée
17.03.2017 22:00 Independiente FBC - Deportivo Capiatá 1:0 (0:0)
18.03.2017 00:10 General Díaz - Club Nacional 1:1 (0:0)
22:00 Club Olimpia - Rubio Ñu 1:1 (1:0)
19.03.2017 00:10 Sol de América - Libertad 0:1 (0:1)
22:00 Sportivo Luqueño - Cerro Porteño 2:0 (1:0)
20.03.2017 00:10 Sportivo Trinidense - Guaraní 1:2 (1:1)
8. Journée
24.03.2017 22:00 Sol de América - Sportivo Trinidense 3:0 (0:0)
25.03.2017 00:10 Rubio Ñu - Sportivo Luqueño 1:1 (0:0)
22:00 Club Nacional - Club Olimpia 2:4 (1:2)
26.03.2017 00:10 Libertad - General Díaz 3:0 (2:0)
27.03.2017 01:10 Deportivo Capiatá - Guaraní 1:0 (0:0)
20.04.2017 00:45 Cerro Porteño - Independiente FBC 1:1 (1:1)
9. Journée
29.03.2017 23:00 Sportivo Luqueño - Club Nacional 1:2 (0:1)
30.03.2017 00:10 Independiente FBC - Rubio Ñu 0:1 (0:0)
01:00 Sportivo Trinidense - Deportivo Capiatá 0:1 (0:0)
01:10 Club Olimpia - Libertad 0:3 (0:1)
31.03.2017 01:10 General Díaz - Sol de América 0:5 (0:3)
18.05.2017 00:45 Guaraní - Cerro Porteño 2:1 (2:0)
10. Journée
01.04.2017 23:00 Club Nacional - Independiente FBC 1:2 (0:0)
02.04.2017 01:10 Cerro Porteño - Deportivo Capiatá 2:1 (0:1)
23:00 Rubio Ñu - Guaraní 1:2 (0:1)
03.04.2017 01:10 Sol de América - Club Olimpia 0:1 (0:0)
23:00 General Díaz - Sportivo Trinidense 3:0 (0:0)
04.04.2017 01:10 Libertad - Sportivo Luqueño 3:2 (0:1)
11. Journée
07.04.2017 23:00 Independiente FBC - Libertad 0:2 (0:2)
08.04.2017 01:10 Deportivo Capiatá - Rubio Ñu 1:2 (1:0)
23:00 Sportivo Trinidense - Cerro Porteño 0:2 (0:0)
09.04.2017 01:10 Guaraní - Club Nacional 1:3 (1:2)
23:00 Club Olimpia - General Díaz 2:0 (1:0)
10.04.2017 01:10 Sportivo Luqueño - Sol de América 0:3 (0:1)
12. Journée
15.04.2017 23:00 Sportivo Luqueño - General Díaz 2:1 (1:0)
23:00 Independiente FBC - Sol de América 0:0 (0:0)
16.04.2017 01:10 Cerro Porteño - Rubio Ñu 4:0 (4:0)
23:00 Guaraní - Libertad 2:1 (2:0)
17.04.2017 01:10 Club Olimpia - Sportivo Trinidense 1:1 (1:0)
18.04.2017 01:10 Deportivo Capiatá - Club Nacional 2:0 (1:0)
13. Journée
22.04.2017 23:00 Sportivo Trinidense - Rubio Ñu 3:3 (2:2)
23.04.2017 16:00 Club Olimpia - Sportivo Luqueño 2:1 (1:0)
23:00 Club Nacional - Cerro Porteño 2:0 (2:0)
24.04.2017 01:10 Sol de América - Guaraní 2:2 (2:1)
25.04.2017 01:10 General Díaz - Independiente FBC 2:1 (1:1)
25.05.2017 01:10 Libertad - Deportivo Capiatá 0:1 (0:0)
14. Journée
28.04.2017 23:00 Rubio Ñu - Club Nacional 1:2 (1:0)
29.04.2017 01:10 Deportivo Capiatá - Sol de América 0:1 (0:1)
23:00 Sportivo Luqueño - Sportivo Trinidense 0:0 (0:0)
30.04.2017 16:00 Independiente FBC - Club Olimpia 1:1 (1:0)
23:00 Cerro Porteño - Libertad 1:0 (0:0)
01.05.2017 01:10 Guaraní - General Díaz 0:0 (0:0)
15. Journée
05.05.2017 23:00 Sportivo Luqueño - Independiente FBC 1:2 (0:1)
06.05.2017 01:10 Sportivo Trinidense - Club Nacional 1:1 (0:1)
23:00 Sol de América - Cerro Porteño 1:0 (0:0)
07.05.2017 23:00 General Díaz - Deportivo Capiatá 1:1 (0:1)
08.05.2017 23:00 Libertad - Rubio Ñu 1:1 (1:1)
10.05.2017 01:10 Club Olimpia - Guaraní 0:2 (0:1)
16. Journée
12.05.2017 23:00 Independiente FBC - Sportivo Trinidense 2:2 (0:2)
13.05.2017 01:10 Rubio Ñu - Sol de América 0:1 (0:0)
23:00 Club Nacional - Libertad 0:1 (0:0)
14.05.2017 01:10 Guaraní - Sportivo Luqueño 4:2 (2:1)
16:00 Deportivo Capiatá - Club Olimpia 1:5 (0:3)
15.05.2017 01:10 Cerro Porteño - General Díaz 1:0 (0:0)
17. Journée
19.05.2017 23:00 General Díaz - Rubio Ñu 0:3 (0:1)
20.05.2017 01:10 Sportivo Luqueño - Deportivo Capiatá 1:1 (0:0)
23:00 Sportivo Trinidense - Libertad 0:2 (0:0)
21.05.2017 01:10 Sol de América - Club Nacional 0:0 (0:0)
20:45 Club Olimpia - Cerro Porteño 2:0 (0:0)
22.05.2017 00:30 Independiente FBC - Guaraní 4:2 (3:1)
18. Journée
28.05.2017 00:00 Rubio Ñu - Club Olimpia 0:1 (0:1)
23:00 Cerro Porteño - Sportivo Luqueño 2:1 (1:0)
29.05.2017 01:10 Libertad - Sol de América 3:0 (1:0)
23:00 Guaraní - Sportivo Trinidense 4:1 (1:0)
30.05.2017 00:30 Deportivo Capiatá - Independiente FBC 0:1 (0:0)
01:10 Club Nacional - General Díaz 2:4 (2:2)
19. Journée
02.06.2017 23:30 Sportivo Luqueño - Rubio Ñu 1:1 (0:1)
03.06.2017 01:30 General Díaz - Libertad 0:2 (0:0)
22:00 Independiente FBC - Cerro Porteño 1:2 (1:1)
04.06.2017 00:10 Guaraní - Deportivo Capiatá 4:2 (2:0)
22:00 Sportivo Trinidense - Sol de América 2:2 (1:1)
05.06.2017 00:10 Club Olimpia - Club Nacional 0:0 (0:0)
20. Journée
09.06.2017 22:00 Deportivo Capiatá - Sportivo Trinidense 0:3 (0:0)
10.06.2017 00:10 Club Nacional - Sportivo Luqueño 0:0 (0:0)
22:00 Libertad - Club Olimpia 3:0 (2:0)
11.06.2017 00:10 Rubio Ñu - Independiente FBC 2:2 (1:1)
22:00 Cerro Porteño - Guaraní 0:4 (0:1)
12.06.2017 00:10 Sol de América - General Díaz 0:0 (0:0)
21. Journée
17.06.2017 00:30 Independiente FBC - Club Nacional 0:2 (0:2)
22:00 Sportivo Trinidense - General Díaz 1:1 (0:0)
18.06.2017 00:10 Deportivo Capiatá - Cerro Porteño 1:0 (0:0)
16:00 Club Olimpia - Sol de América 2:2 (0:1)
22:00 Sportivo Luqueño - Libertad 0:3 (0:2)
22:00 Guaraní - Rubio Ñu 2:1 (1:0)
22. Journée
22.06.2017 22:00 General Díaz - Club Olimpia 0:0 (0:0)
23.06.2017 00:10 Cerro Porteño - Sportivo Trinidense 0:0 (0:0)
22:00 Sol de América - Sportivo Luqueño 1:1 (1:0)
24.06.2017 00:10 Rubio Ñu - Deportivo Capiatá 1:3 (0:1)
21:00 Club Nacional - Guaraní 1:2 (0:2)
21:00 Libertad - Independiente FBC 2:0 (2:0)