1. Journée
21.07.2017 23:00 Deportivo Capiatá - Club Nacional 1:0 (1:0)
22.07.2017 01:10 General Díaz - Cerro Porteño 2:1 (1:1)
21:00 Sol de América - Club Olimpia 0:3 (0:1)
23:10 Libertad - Rubio Ñu 0:0 (0:0)
23.07.2017 21:00 Sportivo Trinidense - Guaraní 1:3 (0:3)
23:10 Independiente FBC - Sportivo Luqueño 0:3 (0:1)
2. Journée
28.07.2017 23:00 Sportivo Luqueño - Libertad 1:3 (0:2)
29.07.2017 01:10 Guaraní - Independiente FBC 3:0 (0:0)
21:00 Club Nacional - Club Olimpia 1:1 (1:0)
23:10 Rubio Ñu - Deportivo Capiatá 2:0 (1:0)
30.07.2017 21:00 General Díaz - Sol de América 4:1 (2:0)
23:10 Cerro Porteño - Sportivo Trinidense 1:0 (0:0)
3. Journée
04.08.2017 23:00 Deportivo Capiatá - Sportivo Luqueño 2:3 (1:2)
05.08.2017 01:10 Libertad - Guaraní 0:0 (0:0)
21:00 Sportivo Trinidense - General Díaz 1:1 (1:1)
23:10 Independiente FBC - Cerro Porteño 3:2 (2:1)
06.08.2017 21:00 Sol de América - Club Nacional 1:1 (0:0)
23:10 Club Olimpia - Rubio Ñu 3:0 (2:0)
4. Journée
11.08.2017 23:00 General Díaz - Independiente FBC 4:0 (2:0)
12.08.2017 01:10 Rubio Ñu - Club Nacional 0:1 (0:1)
23:10 Sportivo Trinidense - Sol de América 0:0 (0:0)
13.08.2017 21:00 Guaraní - Deportivo Capiatá 3:2 (1:0)
23:10 Sportivo Luqueño - Club Olimpia 1:1 (1:1)
15.08.2017 01:10 Cerro Porteño - Libertad 1:1 (0:0)
5. Journée
18.08.2017 23:00 Independiente FBC - Sportivo Trinidense 0:2 (0:1)
19.08.2017 01:10 Club Nacional - Sportivo Luqueño 1:1 (0:1)
20.08.2017 00:00 Libertad - General Díaz 1:2 (0:0)
21:00 Sol de América - Rubio Ñu 1:2 (0:2)
23:10 Club Olimpia - Guaraní 2:0 (2:0)
28.09.2017 00:00 Deportivo Capiatá - Cerro Porteño 2:1 (0:1)
6. Journée
26.08.2017 01:10 Independiente FBC - Sol de América 4:1 (2:1)
21:00 Cerro Porteño - Club Olimpia 1:1 (0:1)
23:40 General Díaz - Deportivo Capiatá 0:0 (0:0)
27.08.2017 21:00 Sportivo Luqueño - Rubio Ñu 3:0 (0:0)
23:10 Guaraní - Club Nacional 3:2 (1:0)
28.09.2017 02:10 Sportivo Trinidense - Libertad 2:2 (1:1)
7. Journée
01.09.2017 23:00 Rubio Ñu - Guaraní 0:1 (0:0)
02.09.2017 01:10 Sol de América - Sportivo Luqueño 1:0 (0:0)
22:00 Deportivo Capiatá - Sportivo Trinidense 0:0 (0:0)
04.09.2017 00:10 Libertad - Independiente FBC 3:0 (1:0)
14.09.2017 01:10 Club Olimpia - General Díaz 1:0 (1:0)
08.11.2017 23:10 Club Nacional - Cerro Porteño 1:2 (1:1)
8. Journée
09.09.2017 00:00 Libertad - Sol de América 0:3 (0:1)
02:10 Cerro Porteño - Rubio Ñu 1:0 (1:0)
10.09.2017 00:00 Sportivo Trinidense - Club Olimpia 0:4 (0:1)
02:10 General Díaz - Club Nacional 1:1 (0:1)
11.09.2017 00:00 Independiente FBC - Deportivo Capiatá 0:0 (0:0)
02:10 Guaraní - Sportivo Luqueño 1:2 (0:1)
9. Journée
16.09.2017 00:00 Sportivo Luqueño - Cerro Porteño 2:3 (2:1)
02:10 Club Nacional - Sportivo Trinidense 0:5 (0:3)
17.09.2017 01:10 Sol de América - Guaraní 0:2 (0:1)
18.09.2017 00:00 Club Olimpia - Independiente FBC 2:2 (1:1)
02:10 Rubio Ñu - General Díaz 0:0 (0:0)
20.09.2017 01:10 Deportivo Capiatá - Libertad 1:0 (0:0)
10. Journée
23.09.2017 00:00 General Díaz - Sportivo Luqueño 1:1 (1:1)
02:10 Sportivo Trinidense - Rubio Ñu 0:1 (0:0)
24.09.2017 00:00 Libertad - Club Olimpia 2:1 (1:1)
02:10 Deportivo Capiatá - Sol de América 3:0 (2:0)
25.09.2017 00:00 Cerro Porteño - Guaraní 4:0 (1:0)
02:10 Independiente FBC - Club Nacional 1:2 (1:1)
11. Journée
30.09.2017 00:00 Rubio Ñu - Independiente FBC 0:1 (0:0)
02:10 Guaraní - General Díaz 0:1 (0:0)
01.10.2017 00:00 Club Olimpia - Deportivo Capiatá 1:2 (0:1)
02:10 Club Nacional - Libertad 2:1 (0:0)
23:00 Sportivo Luqueño - Sportivo Trinidense 1:0 (0:0)
02.10.2017 01:10 Sol de América - Cerro Porteño 0:0 (0:0)
12. Journée
06.10.2017 23:00 Club Nacional - Deportivo Capiatá 0:0 (0:0)
07.10.2017 01:10 Sportivo Luqueño - Independiente FBC 2:0 (1:0)
08.10.2017 01:10 Cerro Porteño - General Díaz 2:1 (0:0)
23:10 Guaraní - Sportivo Trinidense 2:3 (0:0)
26.10.2017 01:10 Club Olimpia - Sol de América 2:2 (2:0)
09.11.2017 23:10 Rubio Ñu - Libertad 2:4 (1:1)
13. Journée
13.10.2017 23:00 Libertad - Sportivo Luqueño 1:2 (1:0)
14.10.2017 01:10 Sportivo Trinidense - Cerro Porteño 0:1 (0:1)
23:00 Independiente FBC - Guaraní 0:1 (0:1)
15.10.2017 01:10 Club Olimpia - Club Nacional 2:0 (0:0)
23:00 Sol de América - General Díaz 1:1 (0:0)
16.10.2017 01:10 Deportivo Capiatá - Rubio Ñu 1:2 (1:0)
14. Journée
17.10.2017 23:00 Guaraní - Libertad 2:1 (2:1)
18.10.2017 01:10 Cerro Porteño - Independiente FBC 1:0 (1:0)
23:00 Club Nacional - Sol de América 1:1 (0:1)
19.10.2017 01:10 Rubio Ñu - Club Olimpia 0:0 (0:0)
23:00 General Díaz - Sportivo Trinidense 1:1 (1:0)
20.10.2017 01:10 Sportivo Luqueño - Deportivo Capiatá 0:0 (0:0)
15. Journée
21.10.2017 23:00 Libertad - Cerro Porteño 2:3 (0:2)
22.10.2017 01:10 Club Nacional - Rubio Ñu 1:1 (0:0)
23:00 Sol de América - Sportivo Trinidense 2:1 (1:0)
23.10.2017 01:10 Club Olimpia - Sportivo Luqueño 3:2 (1:0)
24.10.2017 23:00 Deportivo Capiatá - Guaraní 3:2 (1:1)
25.10.2017 01:10 Independiente FBC - General Díaz 1:3 (1:2)
16. Journée
28.10.2017 23:00 General Díaz - Libertad 0:2 (0:1)
29.10.2017 01:10 Cerro Porteño - Deportivo Capiatá 2:0 (1:0)
22:00 Guaraní - Club Olimpia 3:0 (1:0)
30.10.2017 00:10 Sportivo Luqueño - Club Nacional 1:1 (1:0)
22:00 Sportivo Trinidense - Independiente FBC 0:1 (0:0)
31.10.2017 00:10 Rubio Ñu - Sol de América 1:2 (0:0)
17. Journée
04.11.2017 22:00 Rubio Ñu - Sportivo Luqueño 3:3 (1:0)
05.11.2017 00:10 Sol de América - Independiente FBC 3:1 (2:1)
21:00 Club Olimpia - Cerro Porteño 2:1 (0:1)
06.11.2017 00:10 Club Nacional - Guaraní 0:4 (0:3)
22:00 Libertad - Sportivo Trinidense 0:1 (0:1)
07.11.2017 00:10 Deportivo Capiatá - General Díaz 0:2 (0:0)
18. Journée
10.11.2017 23:10 Sportivo Trinidense - Deportivo Capiatá 0:0 (0:0)
11.11.2017 22:00 Sportivo Luqueño - Sol de América 0:2 (0:1)
12.11.2017 00:10 General Díaz - Club Olimpia 1:0 (0:0)
22:00 Cerro Porteño - Club Nacional 3:1 (1:1)
13.11.2017 00:10 Guaraní - Rubio Ñu 0:1 (0:1)
23:10 Independiente FBC - Libertad 0:1 (0:0)
19. Journée
16.11.2017 23:10 Sol de América - Libertad 1:2 (0:1)
18.11.2017 22:00 Rubio Ñu - Cerro Porteño 0:3 (0:1)
19.11.2017 00:10 Deportivo Capiatá - Independiente FBC 0:1 (0:1)
22:00 Club Olimpia - Sportivo Trinidense 2:0 (0:0)
20.11.2017 00:10 Sportivo Luqueño - Guaraní 0:2 (0:1)
23:10 Club Nacional - General Díaz 2:0 (1:0)
20. Journée
24.11.2017 23:10 Libertad - Deportivo Capiatá -:-
25.11.2017 22:00 Independiente FBC - Club Olimpia -:-
26.11.2017 00:10 Guaraní - Sol de América -:-
22:00 Cerro Porteño - Sportivo Luqueño -:-
27.11.2017 00:10 Sportivo Trinidense - Club Nacional -:-
23:10 General Díaz - Rubio Ñu -:-
21. Journée
02.12.2017 Sportivo Luqueño - General Díaz -:-
Rubio Ñu - Sportivo Trinidense -:-
Club Olimpia - Libertad -:-
Sol de América - Deportivo Capiatá -:-
Guaraní - Cerro Porteño -:-
Club Nacional - Independiente FBC -:-
22. Journée
09.12.2017 Independiente FBC - Rubio Ñu -:-
General Díaz - Guaraní -:-
Deportivo Capiatá - Club Olimpia -:-
Libertad - Club Nacional -:-
Sportivo Trinidense - Sportivo Luqueño -:-
Cerro Porteño - Sol de América -:-