Groupe A
18.09.2018 14:00 AS Monaco AS Monaco - Atlético Madrid Atlético Madrid
18.09.2018 16:00 Club Brugge KV Club Brugge KV - Borussia Dortmund Borussia Dortmund
03.10.2018 14:00 Atlético Madrid Atlético Madrid - Club Brugge KV Club Brugge KV
03.10.2018 16:00 Borussia Dortmund Borussia Dortmund - AS Monaco AS Monaco
24.10.2018 14:00 Club Brugge KV Club Brugge KV - AS Monaco AS Monaco
24.10.2018 14:00 Borussia Dortmund Borussia Dortmund - Atlético Madrid Atlético Madrid
06.11.2018 14:00 AS Monaco AS Monaco - Club Brugge KV Club Brugge KV
06.11.2018 16:00 Atlético Madrid Atlético Madrid - Borussia Dortmund Borussia Dortmund
28.11.2018 12:00 Atlético Madrid Atlético Madrid - AS Monaco AS Monaco -:-
28.11.2018 15:00 Borussia Dortmund Borussia Dortmund - Club Brugge KV Club Brugge KV -:-
11.12.2018 14:00 AS Monaco AS Monaco - Borussia Dortmund Borussia Dortmund -:-
11.12.2018 15:00 Club Brugge KV Club Brugge KV - Atlético Madrid Atlético Madrid -:-
Groupe B
18.09.2018 14:00 FC Barcelona FC Barcelona - PSV Eindhoven PSV Eindhoven
18.09.2018 14:00 Inter Inter - Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur
03.10.2018 14:00 PSV Eindhoven PSV Eindhoven - Inter Inter
03.10.2018 16:00 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur - FC Barcelona FC Barcelona
24.10.2018 14:00 PSV Eindhoven PSV Eindhoven - Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur
24.10.2018 16:00 FC Barcelona FC Barcelona - Inter Inter
06.11.2018 13:00 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur - PSV Eindhoven PSV Eindhoven
06.11.2018 14:00 Inter Inter - FC Barcelona FC Barcelona
28.11.2018 13:00 Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur - Inter Inter -:-
28.11.2018 14:00 PSV Eindhoven PSV Eindhoven - FC Barcelona FC Barcelona -:-
11.12.2018 14:00 Inter Inter - PSV Eindhoven PSV Eindhoven -:-
11.12.2018 16:00 FC Barcelona FC Barcelona - Tottenham Hotspur Tottenham Hotspur -:-
Groupe C
18.09.2018 16:00 Liverpool FC Liverpool FC - Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain
18.09.2018 16:00 Crvena Zvezda Crvena Zvezda - SSC Napoli SSC Napoli
03.10.2018 14:00 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain - Crvena Zvezda Crvena Zvezda
03.10.2018 14:00 SSC Napoli SSC Napoli - Liverpool FC Liverpool FC
24.10.2018 16:00 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain - SSC Napoli SSC Napoli
24.10.2018 16:00 Liverpool FC Liverpool FC - Crvena Zvezda Crvena Zvezda
06.11.2018 12:00 SSC Napoli SSC Napoli - Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain
06.11.2018 14:00 Crvena Zvezda Crvena Zvezda - Liverpool FC Liverpool FC
28.11.2018 14:00 SSC Napoli SSC Napoli - Crvena Zvezda Crvena Zvezda -:-
28.11.2018 15:00 Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain - Liverpool FC Liverpool FC -:-
11.12.2018 16:00 Liverpool FC Liverpool FC - SSC Napoli SSC Napoli -:-
11.12.2018 18:00 Crvena Zvezda Crvena Zvezda - Paris Saint-Germain Paris Saint-Germain -:-
Groupe D
18.09.2018 16:00 FC Schalke 04 FC Schalke 04 - FC Porto FC Porto
18.09.2018 16:00 Galatasaray Galatasaray - Lokomotiv Moskva Lokomotiv Moskva
03.10.2018 14:00 Lokomotiv Moskva Lokomotiv Moskva - FC Schalke 04 FC Schalke 04
03.10.2018 15:00 FC Porto FC Porto - Galatasaray Galatasaray
24.10.2018 15:00 Lokomotiv Moskva Lokomotiv Moskva - FC Porto FC Porto
24.10.2018 16:00 Galatasaray Galatasaray - FC Schalke 04 FC Schalke 04
06.11.2018 15:00 FC Porto FC Porto - Lokomotiv Moskva Lokomotiv Moskva
06.11.2018 18:00 FC Schalke 04 FC Schalke 04 - Galatasaray Galatasaray
28.11.2018 14:00 Lokomotiv Moskva Lokomotiv Moskva - Galatasaray Galatasaray
28.11.2018 15:00 FC Porto FC Porto - FC Schalke 04 FC Schalke 04 -:-
11.12.2018 12:00 Galatasaray Galatasaray - FC Porto FC Porto -:-
11.12.2018 14:00 FC Schalke 04 FC Schalke 04 - Lokomotiv Moskva Lokomotiv Moskva -:-
Groupe E
19.09.2018 14:00 AFC Ajax AFC Ajax - AEK Athen AEK Athen
19.09.2018 14:00 SL Benfica SL Benfica - Bayern München Bayern München
02.10.2018 14:00 Bayern München Bayern München - AFC Ajax AFC Ajax
02.10.2018 16:00 AEK Athen AEK Athen - SL Benfica SL Benfica
23.10.2018 14:00 AEK Athen AEK Athen - Bayern München Bayern München
23.10.2018 14:00 AFC Ajax AFC Ajax - SL Benfica SL Benfica
07.11.2018 14:00 Bayern München Bayern München - AEK Athen AEK Athen
07.11.2018 16:00 SL Benfica SL Benfica - AFC Ajax AFC Ajax
27.11.2018 14:00 AEK Athen AEK Athen - AFC Ajax AFC Ajax -:-
27.11.2018 16:00 Bayern München Bayern München - SL Benfica SL Benfica -:-
12.12.2018 14:00 AFC Ajax AFC Ajax - Bayern München Bayern München -:-
12.12.2018 16:00 SL Benfica SL Benfica - AEK Athen AEK Athen -:-
Groupe F
19.09.2018 12:00 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk - 1899 Hoffenheim 1899 Hoffenheim
19.09.2018 14:00 Manchester City Manchester City - Olympique Lyon Olympique Lyon
02.10.2018 14:00 1899 Hoffenheim 1899 Hoffenheim - Manchester City Manchester City
02.10.2018 15:00 Olympique Lyon Olympique Lyon - Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk
23.10.2018 11:00 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk - Manchester City Manchester City
23.10.2018 15:00 1899 Hoffenheim 1899 Hoffenheim - Olympique Lyon Olympique Lyon
07.11.2018 14:00 Olympique Lyon Olympique Lyon - 1899 Hoffenheim 1899 Hoffenheim
07.11.2018 16:00 Manchester City Manchester City - Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk
27.11.2018 15:00 Olympique Lyon Olympique Lyon - Manchester City Manchester City -:-
27.11.2018 15:00 1899 Hoffenheim 1899 Hoffenheim - Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk -:-
12.12.2018 11:00 Shakhtar Donetsk Shakhtar Donetsk - Olympique Lyon Olympique Lyon -:-
12.12.2018 16:00 Manchester City Manchester City - 1899 Hoffenheim 1899 Hoffenheim -:-
Groupe G
19.09.2018 13:00 Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň - CSKA Moskva CSKA Moskva
19.09.2018 16:00 Real Madrid Real Madrid - AS Roma AS Roma
02.10.2018 13:00 CSKA Moskva CSKA Moskva - Real Madrid Real Madrid
02.10.2018 14:30 AS Roma AS Roma - Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
23.10.2018 14:00 AS Roma AS Roma - CSKA Moskva CSKA Moskva
23.10.2018 16:00 Real Madrid Real Madrid - Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
07.11.2018 12:00 CSKA Moskva CSKA Moskva - AS Roma AS Roma
07.11.2018 13:00 Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň - Real Madrid Real Madrid
27.11.2018 12:00 CSKA Moskva CSKA Moskva - Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň -:-
27.11.2018 14:30 AS Roma AS Roma - Real Madrid Real Madrid -:-
12.12.2018 12:00 Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň - AS Roma AS Roma -:-
12.12.2018 15:00 Real Madrid Real Madrid - CSKA Moskva CSKA Moskva -:-
Groupe H
19.09.2018 14:00 Valencia CF Valencia CF - Juventus Juventus
19.09.2018 16:00 BSC Young Boys BSC Young Boys - Manchester United Manchester United
02.10.2018 14:00 Juventus Juventus - BSC Young Boys BSC Young Boys
02.10.2018 16:00 Manchester United Manchester United - Valencia CF Valencia CF
23.10.2018 14:00 BSC Young Boys BSC Young Boys - Valencia CF Valencia CF
23.10.2018 16:00 Manchester United Manchester United - Juventus Juventus
07.11.2018 14:00 Valencia CF Valencia CF - BSC Young Boys BSC Young Boys
07.11.2018 16:00 Juventus Juventus - Manchester United Manchester United
27.11.2018 14:00 Manchester United Manchester United - BSC Young Boys BSC Young Boys -:-
27.11.2018 15:00 Juventus Juventus - Valencia CF Valencia CF -:-
12.12.2018 16:00 Valencia CF Valencia CF - Manchester United Manchester United -:-
12.12.2018 16:00 BSC Young Boys BSC Young Boys - Juventus Juventus -:-
1er tour
02.10.2018 17:00 FC Viitorul Constanța FC Viitorul Constanța - Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
03.10.2018 14:00 FK Minsk FK Minsk - Illés Akadémia Haladás Illés Akadémia Haladás
03.10.2018 14:00 Chelsea FC Chelsea FC - Molde FK Molde FK
03.10.2018 16:00 FC Basel FC Basel - Hamilton Academical Hamilton Academical
03.10.2018 16:00 Gabala FK Gabala FK - FC Sheriff FC Sheriff
03.10.2018 16:00 Dinamo Kiev Dinamo Kiev - Septemvri Sofia Septemvri Sofia
03.10.2018 16:30 Anzhi Makhachkala Anzhi Makhachkala - Maccabi Tel Aviv Maccabi Tel Aviv
03.10.2018 17:00 KR Reykjavík KR Reykjavík - IF Elfsborg IF Elfsborg
03.10.2018 17:00 Sigma Olomouc Sigma Olomouc - NK Maribor NK Maribor
03.10.2018 18:00 Altınordu FSG Altınordu FSG - HJK Helsinki HJK Helsinki
03.10.2018 18:00 AEL Limassol AEL Limassol - PAOK Saloniki PAOK Saloniki
03.10.2018 18:00 RSC Anderlecht RSC Anderlecht - FC Admira Wacker (AKA) FC Admira Wacker (AKA)
03.10.2018 18:30 FC Midtjylland FC Midtjylland - Bohemian FC Bohemian FC
03.10.2018 19:00 MŠK Žilina MŠK Žilina - Montpellier HSC Montpellier HSC
03.10.2018 19:00 Hertha BSC Hertha BSC - Lech Poznań Lech Poznań
04.10.2018 09:00 FK Astana FK Astana - FK Vllaznia FK Vllaznia
23.10.2018 15:00 Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb - FC Viitorul Constanța FC Viitorul Constanța
23.10.2018 18:00 FC Admira Wacker (AKA) FC Admira Wacker (AKA) - RSC Anderlecht RSC Anderlecht
24.10.2018 14:00 FC Sheriff FC Sheriff - Gabala FK Gabala FK
24.10.2018 15:00 Montpellier HSC Montpellier HSC - MŠK Žilina MŠK Žilina
24.10.2018 16:00 Maccabi Tel Aviv Maccabi Tel Aviv - Anzhi Makhachkala Anzhi Makhachkala
24.10.2018 16:00 Lech Poznań Lech Poznań - Hertha BSC Hertha BSC
24.10.2018 16:00 Septemvri Sofia Septemvri Sofia - Dinamo Kiev Dinamo Kiev
24.10.2018 16:30 Illés Akadémia Haladás Illés Akadémia Haladás - FK Minsk FK Minsk
24.10.2018 17:00 FK Vllaznia FK Vllaznia - FK Astana FK Astana
24.10.2018 18:00 IF Elfsborg IF Elfsborg - KR Reykjavík KR Reykjavík
24.10.2018 18:00 HJK Helsinki HJK Helsinki - Altınordu FSG Altınordu FSG
24.10.2018 18:00 NK Maribor NK Maribor - Sigma Olomouc Sigma Olomouc
24.10.2018 18:00 PAOK Saloniki PAOK Saloniki - AEL Limassol AEL Limassol
24.10.2018 18:00 Molde FK Molde FK - Chelsea FC Chelsea FC
24.10.2018 20:00 Hamilton Academical Hamilton Academical - FC Basel FC Basel
24.10.2018 20:00 Bohemian FC Bohemian FC - FC Midtjylland FC Midtjylland